Із 1 березня 2024 року разом зі щорічною індексацією пенсій Україні проведуть перерахунок пенсій з урахуванням розміру прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, встановленого на 1 січня 2024 року.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію Пенсійного фонду України, пише Канівська міська рада.

Перерахунок пенсій через зростання прожиткового мінімуму проведуть відповідно до пункту 8 Прикінцевих положень ЗУ «Про Державний бюджет України на 2024 рік», пояснили у Пенсійному фонді.

«У зв'язку зі зростанням прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб з 2093 грн до 2361 грн збільшуються розміри мінімальної пенсії за віком та доплати за понаднормовий стаж (непрацюючим пенсіонерам), надбавок та підвищень, мінімальних пенсійних виплат, максимальної пенсії, які залежать від прожиткового мінімуму», - зазначено у повідомленні.

Перерахунок пенсій проведуть без додаткових звернень пенсіонерів.

Кабінет Міністрів на засіданні 23 лютого ухвалив рішення про індексацію пенсійних виплат в Україні з 1 березня. Згідно з документом, пенсії будуть проіндексовані на 7,96%. Також з 1 квітня буде автоматичний перерахунок пенсій для 654 тисяч працюючих пенсіонерів з урахуванням оновленого страхового стажу. Крім цього цьогоріч, вдруге поспіль, буде здійснено індексацію найнижчих пенсій.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що на торги виставили право грошової вимоги до підприємства «Клуб сиру».