Міська влада готова продовжувати роботу щодо подальшого впровадження реформи «Сталість ВІЛ-послуг», поки не буде запланованого результату.
Таку думку в ході недавньої координаційної наради міських та районних чиновників спільно із фахівцями ЧБО ЛЖВ «Від серця до серця» і «Черкаського обласного центру профілактики та боротьби із СНІДом» висловив міський голова Канева Ігор Ренькас, інформує «Kanos» із посилання на «Прочерк».
Зауважимо, що на останній, присутні обговорили подальший план дій із запровадження надання соціальних послуг для вразливих груп, необхідність соціального працівника у кабінеті замісної підтримувальної терапії та умови співфінансування закупівлі медичних препаратів для користувачів послуг кабінету ЗПТ, яких наразі 14.
По даним обласних фахівців, показник захворюваності на ВІЛ у Каневі та Канівському районі досі перевищує середній по області та Україні загалом. Відтак, у Каневі щороку виявляють близько 30 нових випадків захворювання на ВІЛ.
Заступник головного лікаря «Черкаського обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом» Ірина Білоус переконана, що такий високий показник є свідченням того, що люди не були тестовані на захворювання та продовжували вести незахищене статеве життя. Адже, за результатами аналізу хворих, ними найчастіше стають люди віком від 18 до 48 років, а передача статевим шляхом має показник 64 %.
«Крім того, у Каневі нині – концентрована епідемія, в якій підживлюючим джерелом інфікування є споживачі ін’єкційних наркотиків, їх у структурі аналізу 25%. На них можна вплинути лише шляхом надання замісної підтримувальної терапії», - розповіла вона.
А тому, зі слів медика, виникає необхідність у запроваджені посади соціального працівника на базі кабінету ЗПТ, який безпосередньо працював би з його відвідувачами. У відповідь на це, міський голова Ігор Ренькас запевнив присутніх, що міська влада готова продовжувати роботу над цією проблемою, поки не буде запланованого результату.
Що ж стосується співфінансування закупівлі медичних препаратів , то уже незабаром з міського та районного бюджетів планується виділити кошти для закупівлі необхідних ліків для вразливих категорій.