Під час чергового засідання екологічної комісії при Черкаській ОДА озвучили результати дослідження проб води та повітря, які вказали на те, що забруднення навколишнього середовища на Черкащині, зокрема й у Канівському районі, не пов’язане із діяльністю підприємств МХП. Відтак, комісія вирішила й надалі працювати у цьому напрямі та дослідити вплив й інших підприємств, які здійснюють свою діяльність у Черкаській області.
Днями відбулося чергове засідання профільної екологічної комісії, яка функціонує при Черкаській ОДА та має на меті здійснити всебічне дослідження впливу діяльності підприємств групи МХП на навколишнє середовище. На засіданні озвучили результати проведення досліджень проб води, які були відібрані із свердловини, що забезпечує водою комплекс переробки курчат бройлерів, випуску до річки Росава; поверхневих вод вище та нижче по течії річки Росава випуску стічних вод та питної води із мережі водопостачання степанецького ліцею.
В.о. директора «Черкаського обласного лабораторного центр» Михайло Сьомак зауважив, що перевищень граничнодопустимих концентрацій за результатами майже двох тисяч досліджень не зареєстровано, що свідчить про те, що система очищення води на підприємствах групи МХП працює ефективно.
Після наведених результатів досліджень члени робочої групи дійшли висновку, що однозначно необхідно продовжити роботу у цьому напрямі та розпочати перевірку, яка охопить і інші підприємства, які працюють у регіоні.
«Маємо напрацювати й сформувати комплекс рішень, що дадуть змогу в цілому врегулювати проблему й відповідно інформувати громадськість про результати. Звісно, для цього необхідно достеменно вивчити всі питання. Долучаємо до цього контролюючі органи. Працюватимемо й з керівництвом товариства. Тут потрібна аналітика, пошук аргументів та ухвалення зважених рішень. Певен, ми їх знайдемо, врахувавши інтереси всіх сторін», - резюмував результати засідання Черкаської ОДА Роман Боднар.
Голова Степанецької ОТГ Олександр Яременко в ексклюзивному коментарі виданню «Kanos» акцентував увагу на необхідності вивчення питання забруднення річки Росава в більш широкому контексті.
«Якщо проби води (відібрані в районі скиду води з очищувальних споруд ПрАТ «Миронівська птахофабрика») відповідають всім нормам, то очевидно, що питання не в господарській діяльності МХП, і є потреба вивчити господарську діяльність таких великих водокористувачів, як наприклад ПАТ «Черкасирибгосп», яке без дозвільних документів регулює проточність річки Росава, тим самим негативно впливає на гідрологічний режим, знижуючи проточність води», - зазначив Олександр Яременко.
Натомість сільський голова Будищенської сільської ради Григорій Приходько акцентував увагу на необхідності вирішення всіх спірних питань виключно в законодавчому руслі із залученням у консультаційні процеси представників громадських організацій.
Загалом засідання пройшло продуктивно, були прийняті відповідні рішення та визначено перелік питань для опрацювання і розгляду на наступному етапі обговорення.
Фото – Черкаська ОДА