У мережі з’явилися світлини зруйнованого санаторію на Михайловій горі, де був хутір, на території якого похований Михайло Максимович – перший ректор Київського університету імені Шевченка.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію із сайту «Vikka.ua».

Фото опублікували в групі «Прохорівка» в соціальній мережі Фейсбук. Автор публікації стверджує, що «дуб Шевченка тримається, могила Максимовича на місці». «А навкруги… На Михайловій горі тепер можна знімати фільм жахів…», – зазначено у дописі.

На Михайловій горі стояло кілька хат, в одній з яких у 1841 році оселився перший ректор Київського університету Михайло Максимович. Тут його і поховали. В урочищі знаходяться дві пам’ятки – Дуб Шевченка і Сосна Гоголя.

«Колись Прохорівка була улюбленим місцем української інтелігенції. Тут, на Михайловій горі, був маєток першого ректора Київського університету Михайла Максимовича. В нього гостювали Микола Гоголь й Тарас Шевченко. Кобзар тут проводив останні свої вільні дні в Україні до свого арешту у 1859 році. В Прохорівці його заарештували, звільнили через місяць, але примусили виїхати з України», – зазначає Роман Маленков на сайті «Україна інкогнтіта».

Бували в Прохорівці у Максимовича багато інших відомих людей. У Прохорівці ректора й поховали. В радянські часи в колишньому маєтку на Михайловій горі розмістили санаторій «Жовтень».

Цей санаторій свого часу належав Профспілкам України. Уже більше десяти років він стоїть пусткою. Місцеві говорять, що кілька років територію продали, проте за цей час новий власник так і не з’явився. А тим часом всі будівлі розвалюються, а територія перебуває у занедбаному стані.

На зображенні може бути: текст

Немає опису світлини.

На зображенні може бути: Котсволдс

Немає опису світлини.

На зображенні може бути: дерево та текст

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що відомо про готель «Славутич» у Каневі та його власників? (фото).