Кіберфахівці Служби безпеки заблокували 7 груп у месенджерах, які допомагали уникнути мобілізації чоловікам призовного віку на Черкащині.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію Управління СБУ у Черкаській області.

Адміністрували деструктивні Телеграм-канали та групи у месенджер «Viber» мешканці регіону.

Вони особисто «повідомляли» про заходи, які проводять Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки на території області.

Також для забезпечення постійного та безперебійного функціонування груп, поповнення їх більшою кількістю підписників, надавали дозвіл іншим учасникам оперативно розміщувати інформацію, де «працює» ТЦК, та закликали чіткіше вказувати їх «локації».

В пабліках швидко ширилась інформація про маршрути та місця вручення військовозобов’язаним повісток, щоб попередити ухилянтів.

Відомості та дані учасники груп збирали через власну мережу інформаторів серед мешканців Черкащини.

Деструктивні канали набрали популярності, кількість їх підписників складала від 250 до 12 тисяч.

У ході оперативних заходів співробітники встановили особи адміністраторів груп, що перешкоджали мобілізації.

Під час проведених обшуків за місцем проживання фігурантів правоохоронці виявили планшети та мобільні телефони із доказами протиправних дій.

Наразі 3-м адміністраторам деструктивних груп повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 114-1 Кримінального кодексу України (перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період).

Заходи з викриття правопорушень проводили співробітники СБУ в Черкаській області за процесуального керівництва обласної прокуратури.

На зображенні може бути: 2 людини та текст «сбу служба безпеки украёни»

На зображенні може бути: телефон та текст

На зображенні може бути: 2 людини, телевізор та текст

На зображенні може бути: 2 людини та текст

На зображенні може бути: 2 людини та текст

На зображенні може бути: 2 людини та текст

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що прокуратура повернула з приватної власності ексвисокопосадовця 65 га земель лісфонду на Канівщині.