Служба безпеки заблокувала нову схему ухилення від мобілізації та нелегального виїзду за кордон чоловіків призовного віку з Черкаської області.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію Управління СБУ у Черкаській області.

Оборудку організував очільник місцевого благодійного фонду, який обіцяв переправити потенційних призовників до Євросоюзу під виглядом волонтерів.

Вартість «перепустки» через кордон становила 3 тис. доларів США.

Для нелегального виїзду фігурант запропонував «ухилянту» стати співзасновником благодійного фонду. Також обіцяв вирішити питання з ТЦК для отримання всіх необхідних дозвільних документів. У такий спосіб псевдоволонтер планував виїхати за кордон, нібито для перевезення гуманітарної допомоги.

У результаті спільної спецоперації правоохоронці затримали організатора під час отримання чергової частини хабара.

На підставі зібраних доказів організатору повідомлено про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України: ч. 3 ст. 332 Кримінального кодексу України (незаконне переправлення осіб через державний кордон України); ч.3 ст. 368-3 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання службовою особою юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми неправомірної вигоди).

Затриманому обрано запобіжний захід – тримання під вартою з правом внесення застави.

Тривають комплексні заходи для притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до діяльності злочинної схеми.

Спецоперацію проводили співробітники СБУ в Черкаській області спільно з Нацполіцією за процесуального керівництва обласної прокуратури.

На зображенні може бути: 1 особа та текст

На зображенні може бути: 1 особа та текст

На зображенні може бути: 3 людини та текст

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що 50-річного та 44-річного ухилянтів судитимуть на Черкащині.