Липень прийняв гарячу естафету від червня та розпочався спекотними 32-34°. Середньодобова температура вище клімату на 5-6°.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію начальника Черкаського обласного гідрометеоцентру Віталія Постриганя.

Завтра, 2 липня, синоптична ситуація на Черкащині істотно не зміниться, але стане ще спекотніше, вдень прогнозують сильну спеку, тому рекорд 2019 року, коли в цей день було зафіксовано 32,4°, буде оновлено. Таким чином, у вівторок спека, якої не було у нашому регіоні понад 80 років.

Крім того, нас чекають тропічні ночі – коли в темний час доби температура повітря не опускається нижче 20º. У такій ситуації організм вночі не встигає відпочити від отриманого вдень теплового стресу, і замість відновлення сил він продовжує боротися з температурним навантаженням.

Такі погодні умови сприяють утриманню напруженої пожежонебезпечної ситуації в лісах та на полях області, накопиченню шкідливих домішок в атмосферному повітрі та зменшенню вологи у верхніх шарах ґрунту.

Причина погодної аномалії - блокуючий антициклон, що поширився до середніх висот у тропосфері. З вітрами південних румбів до Черкащини надходить розпечене повітря африканського походження. Ця синоптична ситуація зумовить продовження аномально спекотної погоди щонайменше на 2 тижні.

У четвер, 4 липня через слабку фронтальну систему із заходу, атмосфера стане нестійкою, можуть прошуміти короткочасні грозові дощі. Температура вночі 20-24°, вдень 30-34°.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що у  Каневі відбулися урочисті заходи із нагоди 28-ої річниці Конституції (фото).