Щодо ситуації в Черкаській обласній лікарні, яка набула розголосу в ЗМІ, проводять службове розслідування. Мова йде про пологи, які відбулися нібито перед зачиненими дверима лікарні через інфікування породіллі коронавірусом.  

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію заступниці очільника Черкаської ОДА Лариси Кошової.

Про дії лікарів та пацієнтки розповіла Лариса Кошова, опираючись на розповіді учасників та свідків події. Остаточні висновки зроблять після проведення службового розслідування та результатів комісійної перевірки.

«Як розповіли лікарі та свідки події, породілля від початку почала діяти за неправильним алгоритмом, із яким, як майбутня мама, мала б бути ознайомлена. Протягом дня в жінки, за її словами, болів живіт. Але до лікарів не звернулися. Перейми почалися орієнтовно о 01 год ночі. І лише о 3.30 пацієнтка звернулася до лікарки Черкаської ЦРЛ, яка вела жінку з вагітністю. Пацієнтка вже в активній фазі пологів виїхала в обласну лікарню. Пологи були стрімкими. На щастя, і мама, і дитина почуваються добре. О 4:30 год – жінка народила в присутності лікаря-акушерка обласної лікарні», – інформує заступниця.  

У свою чергу лікарка Черкаської ЦРЛ, яка вела пацієнтку, одразу після дзвінка жінки та повідомлення про початок пологів спрямувала до обласної лікарні. Як тільки Черкаська ЦРЛ повідомила про пацієнтку в активній фазі пологів, лікар-акушер обласної лікарні виїхала до медичної установи та прибула до породіллі за 12 хв після інформування. Народжували дитину вже з лікарем, третій період пологів відбувався в приміщенні медзакладу. 

Наразі у медичній установі проводять службове розслідування, аби похвилинно відтворити ситуацію тієї ночі. Лікарі, медична бригада, працівники приймального відділення пишуть пояснювальні записки з описом своїх дій та їхніми часовими межами.

Опісля розслідування у закладі обіцяють вдосконалити алгоритм надання допомоги породіллям, врахувавши ймовірність повторення вказаної ситуації.

Зауважимо, що лікарі обласної лікарні прийняли вже 10 пологів у пацієнток із СOVID-19. 

«Про результати службового розслідування повідомимо. Винні будуть притягнуті до відповідальності. Але прошу і громадян у свою чергу не забувати про відповідальність за своє ж здоров‘я та життя», – додає Лариса Кошова. 

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що у Черкасах жінка із COVID-19  народила під пологовим будинком (відео).