Вперше у Черкаському художньому музеї свій творчий доробок з 50 робіт, переважно пейзажів і натюрмортів, презентували художниці із Канева - Тетяна Кіценко та Ольга Плетінь.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію із сайту Черкаського обласного художнього музею.

Обидві авторки народились далеко від Канева, але обох доля різними шляхами привела у це невеличке місто з величною історією. Кіценко Тетяна Іванівна працює у районному будинку культури художником-дизайнером, а Ольга Миколаївна Плетінь – зоотехніком на сільськогосподарському підприємстві. Вони є членами спілки Канівських народних майстрів «Мистецька скарбничка». Невичерпним джерелом натхнення для художниць є канівські краєвиди. Живописні кручі, величний Дніпро, літнє буяння квітів спонукають жінок брати до рук пензля і творити.

Для творів Тетяни Кіценко характерна композиційна довершеність, тонка гра світло – повітряних нюансів. Формати її робіт різні, але здебільшого невеликі, камерні. Художниця використовує у своїй творчості різні техніки живопису: і традиційну олію, і ніжну акварель, і виразну олійну пастель. Природа у її краєвидах незмінно лірична, приязна, жива і принадна у своїй нескінченно мінливій і водночас усталеній красі, налаштовує глядача на філософські роздуми. Пейзажі Ольги Плетінь сповнені експресії, позитивної енергетики, оптимізму, тепла і світла. Художниця використовує чисті яскраві кольори, особливо полюбляючи з-поміж інших ультрамарин. Окрім пейзажів,її улюбленою тематикою є натюрморт, а особливо, квіткові композиції – завжди чарівні, живі і магнетично привабливі. В художніх образах авторки квіти – це уособлення краси і гармонії світоустрою. Картини художниці співзвучні глибинним мотивам народної творчості. У роботах Ольги Плетінь містяться архетипи, які змушують нас пригадати бабусині килимки, скрині і безтурботні дні дитинства.

Незважаючи на те, що візуальні мови у Ольги Плетінь і Тетяни Кіценко різні і автори демонструють свій власний художній почерк, свою колористику, ця виставка – їхнє спільне відчуття гармонії з навколишнім світом, зізнання в любові до свого рідного краю і, взагалі, до життя.

Виставка творів художниць у Черкаському обласному художньому музеї триватиме з 5 липня по 5 серпня 2018 року.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що канівські пейзажі, портрети містян презентуватимуть на виставці картин.