На спільній нараді у міського голови обговорили перспективи будівництва житла для вимушених переселенців, яких наразі у Каневі проживає майже 500 осіб.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію сайту Канівської міської ради.

На зустрічі представників громадських організацій «Солдатські комітети» Костянтина Ільченка і «Спільнота біженців з Донецька та сходу України» Олександра Лавриненка з міським головою Ігорем Ренькасом та представниками структурних підрозділів виконкому обговорили перспективу будівництва в Каневі житла для переселенців.

Зокрема гості Канева повідомили, що наразі європейці досить активно долучаються до фінансування проектів щодо будівництва житла для переселенців, однак для залучення коштів міська влада має розробити програму щодо будівництва житла для переселенців, виділити земельну ділянку, провести її експертну оцінку та розробити проектно-кошторисну документацію.

За інформацією представника соцзахисту Світлани Рикової, наразі в місті проживає 415 внутрішньо-переміщених осіб (це 297 сімей). Утім, попри те, що в Каневі проблема житла для переселенців є, фінансових можливостей реалізувати навіть основні вимоги, щоб брати участь у даному проекті, наразі немає.

«Лише виготовлення проектно-кошторисної документації на житловий будинок на 200 квартир вартуватиме нам близько 600 тис.грн. Цього року таких коштів у міському бюджеті, на жаль, немає. Тим паче, що навіть, якщо ми оплатимо ці витрати, гарантій знайти «донора» ніхто не дає», - констатував Ігор Ренькас.

Натомість, міський голова запропонував інший варіант - не витрачатися на виготовлення проекту для нового будинку, а добудувати недобудований. Проте, за словами, представників ГО мова йде лише про новобудову.