Перша робоча зустріч з питання оновлення стратегії розвитку Канівської міської територіальної громади відбулася минулого тижня у Канівській міськраді за участю представників місцевої влади, менеджерів фонду,  а також експертів — засновників ГО «Інститут «Республіка» Віталія та Олександри Гліжинських.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію Канівської міської ради.

Під час зустрічі експерти зауважили, що у кожної з громад є своя родзинка, своя унікальна історія, яку й треба розвивати. Для Канева це може бути туризм, адже місто й загалом громада має славну історію та неймовірну природу.

Однак, за словами Олександри Гліжинської, тут важливий екосистемний підхід. Тобто, якщо розвивати туризм, необхідно подбати про туристичні маршрути, залучення гідів, а також наявність інфраструктури  готелів, кафе тощо.

«Канівська громада має великий потенціал для розвитку, адже тут завжди гармонійно поєднувалася промисловість та культура, туризм та сільське господарство, історія та археологія. І наша задача сьогодні не дозволити цим напрямкам занапасти, а дати їм нове життя», — зауважила очільниця управління економічного розвитку Тетяна Наливайко.

Для цього, власне, й напрацьовується стратегія — щоб спільно визначити ключові напрямки розвитку громади. І цей процес стратегування не можливий без залучення якомога ширшого кола учасників: від влади, бізнесу, громади та інших категорій.

«Ми йдемо в цю історію не задля того, щоб просто оновити чинну стратегію. Нам важливо як буде розвиватися громада в наступні роки, які пріоритети вона визначить для себе та які можливості матиме для втілення їх в життя», — наголосив керівник відділу національних проєктів Фонду «МХП-Громаді» Володимир Панченко.

Наступного четверга, 27 березня у контексті роботи над стратегією Канівської міської територіальної громади, запланована стратегічна зустріч із місцевим бізнесом, що буде проходити у відкритому форматі.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що питання надання одноразової грошової допомоги канівським військовим має вирішитися у найближчий час.