На сайті Канівської міськради опублікували інформацію про намір здійснити зміну діючих тарифів на послуги з поводження із побутовими відходами, що надаються КП «ЖЕК».

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію Канівської міської ради.

Комунальне підприємство «Житлово-експлуатаційна контора» (далі – КП «ЖЕК»), керуючись наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 05.06.2018 № 130 «Про затвердження Порядку інформування споживачів про намір зміни цін/тарифів на комунальні послуги з обґрунтуванням такої необхідності» повідомляє про необхідність:

  • змінити тарифи на послуги з поводження з побутовими відходами (збирання, вивезення, захоронення твердих, великогабаритних, ремонтних відходів);
  • встановити плату за абонентське обслуговування, у розрахунку на 1 абонента для комунальних послуг, що надаються споживачам багатоквартирних будинків за індивідуальними договорами у розмірі, відповідно до Закону України від 09.11.2017 р. № 2189-УІІІ «Про житлово-комунальні послуги»:
  • абонентська плата для багатоквартирних будинків – 2,75 грн;
  • абонентська плата для будинків приватного сектору – 4,55 грн.

Діючий тариф на збір, вивезення та захоронення відходів введений в дію з 03.08.2018 р. згідно рішення виконавчого комітету Канівської міської ради від 18.07.2018 № 191, і розрахований на підставі складових тарифу та цін, які діяли на кінець 2017 року.

За період дії затвердженого тарифу значно змінилася вартість складових витрат:

- збільшення розміру мінімальної заробітної плати на 61,1% з 3723,00 грн/міс. до 6000,00 грн/міс;

- збільшення вартості на скраплений газ на 3,8 % з 10,17 грн/л до 10,56 грн/л (без ПДВ);

- збільшення вартості на електроенергію на 24,9% з 2,072 грн/кВт до 2,587 грн/кВт (без ПДВ);

- збільшення розміру екологічного податку на 19,5% з 9,30 грн /м3 до 11,11 грн/м3.

Рівень відшкодування діючим тарифом послуг порівняно з плановим :

  • вивезення відходів –74 %;
  • захоронення відходів -60 %.

Приведення тарифу на послуги з поводження з побутовими відходами до економічно обґрунтованих, дозволить безперебійно та якісно надавати послуги з вивезення та захоронення відходів, поліпшить фінансово-економічний стан підприємства, що надасть можливість за рахунок рентабельності залучати кошти на оновлення техніки, закупівлю контейнерів для сміття, покращення рівня послуг та санітарного стану міста.

Підвищення тарифу без абонентської плати планується в середньому на 40 відсотків.

Відповідно до Закону України від 09.11.2017 р. № 2189-УІІІ «Про житлово-комунальні послуги» із змінами, встановлюється плата за абонентське обслуговування, у розрахунку на 1 абонента для комунальних послуг, що надаються споживачам багатоквартирних будинків за індивідуальним договором в розмірі:

  • абонентська плата для багатоквартирних будинків – 2,75 грн;
  • абонентська плата для будинків приватного сектору – 4,55 грн.

Згідно постанови Кабінету Міністрів України № 808 від 21.08.2019 року «Про встановлення граничного розміру плати за абонентське обслуговування у розрахунку на одного абонента для комунальних послуг, що надаються споживачам багатоквартирних будинків за індивідуальними договорами» граничний розмір на 01.01.2021 рік встановлено 15,25 грн.

КП «ЖЕК», згідно п.2 розділу II наказу №130, приймає зауваження та пропозиції від споживачів впродовж 7 календарних днів з дня опублікування оголошення за адресою: м. Канів, вул. Шевченка, 69, тел. 3-17-93 або за адресою електронної пошти: e-mail: kanivgek@ukr.net.

      Також, за вказаною адресою з понеділка по п’ятницю з 09 год. 00 хв. до 16 год 00 хв. можливо укласти договір на надання послуг з поводження побутовими відходами, а саме:

  • фізичні особи повинні мати при собі: паспорт, реєстраційний номер облікової картки платника податків, документи, що підтверджують право користування об’єктом нерухомого майна та кількість проживаючих в ньому осіб;
  • юридичні особи повинні мати при собі: установчі документи та документи, що підтверджують право користування об’єктом нерухомого майна.

Детальніше з оголошенням можна ознайомитися за посиланням.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що КП «Теплові мережі» планують збільшити тарифи більше, ніж на чверть.