Мітинг розпочався покладанням квітів до пам’ятного знаку Героям Чорнобиля та вшануванням пам’яті полеглих ліквідаторів, чорнобильців хвилиною мовчання. Отець Сергій Нікітін відправив панахиду за загиблими і померлими та помолився за здоров’я живих учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію Канівської міської ради.

«Ми завжди пам’ятаємо усіх хто відійшов у вічність і ціною власного життя допоміг нам ліквідувати наслідки цієї великої трагедії і наш обов’язок робити все для того щоб подібних трагедій не повторювалась», –  наголосив Сергій Нікітін.

Долучилася до слів вдячності ліквідаторам секретар Канівської міської ради Оксана П’яткова.

«Минуло 37 років з того часу, як відбулася найбільша техногенна катастрофа в історії людства. Наслідки Чорнобиля прийняли і наші земляки. Багатьох з них, на жаль, вже нема серед нас. Однак пам'ять про них живе у наших серцях та передається наступним поколінням. Герої-ліквідатори Чорнобиля у цей важкий час є прикладом патріотизму, громадянської мужності і відданості. Не шкодуючи свого здоров’я та життя вони рятували світ та усіх нас», – зауважила Оксана П’яткова та від імені Канівського міського голови Ігоря Ренькаса передала подяки.

До присутніх канівців, серед яких були й безпосередньо учасники тих гірких подій – ліквідатори та їхні рідні, також звернулися заступник голови громадської організації  «Інвалідів Чорнобиля «Ліквідатор» Володимир Вдовиченко, голова Канівської міськрайонної громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» Володимир Нікулін. Вони нагадали присутнім страшні події Чорнобильської трагедії, дякували чорнобильцям за їхній героїчний подвиг, бажаючи їм найціннішого – здоров’я та закликали усіх єднатися і допомагати Збройним силам України. Також ліквідаторам було вручено почесні нагороди та відзнаки.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що перший етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») проходить у Канівській громаді (фото).