Традиція вшанування пам’яті загиблих захисників 29 серпня взяла свій початок із подій в 2014 році, коли під час російсько-української війни та Іловайської операції, у ці серпневі дні відбувся потужний прорив української групи військ з російського оточення, де проявився масовий героїзм добровольців і військових та загинула найбільша кількість українських воїнів.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію  Канівської міської ради.

Ті трагічні події розгорталися на сході України, саме на полях соняхів, які вже поспіли. І саме під цими соняхами сотні захисників України в боротьбі з ворогом поклали своє життя.

За офіційними даними під час Іловайської операції у серпні 2014 року і подальшого розстрілу в так званому «зеленому коридорі» загинуло 366 українських воїнів, 429 – отримали поранення різного ступеню тяжкості, 128 потрапили в полон, 42 вважаються зниклими безвісти. Загальна кількість жертв за всі 6 років війни складає близько 45 тисяч осіб.

У Каневі з нагоди Дня пам’яті захисників України відбувся урочистий мітинг-реквієм біля пам’ятного знаку. Віддати данину пам’яті героям України - від козаків до героїв Крут, ветеранів Другої Світової війни і учасників бойових дій в ході АТО/ООС – прийшли представники органу місцевого самоврядування на чолі із Канівським міським головою Ігорем Ренькасом, військовослужбовці рідні та близькі загиблих в ході участі в антитерористичній операції (операції об’єднаних сил) на Сході України.

Вони поклали квіти до пам’ятного знаку та долучилися до Всеукраїнської хвилини мовчання з нагоди вшанування усіх полеглих, захищаючи незалежність, суверенітет і цілісність України. Військовий капелан, отець Володимир Червонніков провів літію за загиблими. 

Звернувся до присутніх з вітальним словом і Канівський міський голова Ігор Ренькас.

«Канів і Канівщина також, на превеликий жаль, понесли великі втрати у цій війні. Андрій Петрушенко, Анатолій Чупилка, Олександр Перцев, Сергій Кобченко, Олександр Мороз, Іван Григорович, Руслан Конюша, Сергій Михайлик – їхні імена назавжди закарбовані на сторінках історії нашого краю. Це були молоді і здорові, активні канівці, які мали б жити і розбудовувати наше місто, наші громади. Але доля розпорядилася інакше», - наголосив Ігор Ренькас.

Від військовослужбовців слово взяв учасник АТО, представник спілки учасників АТО «Нескорені» Микола Порожній. Він нагадав, що загалом за шість років війни з Канева і Канівського району в зоні АТО/ООС взяли участь до 450 жителів. Близько ста наших захисників воюють на Сході і сьогодні.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що  Президент дав розпорядження виділити кошти для добудови першої черги будинку культури у Каневі.