Минулого тижня у Канівській багатопрофільній лікарні завершилося навчання медичного персоналу, який працюватиме на сучасному комп’ютерному томографі. Нагадаємо, відповідне обладнання у лютому було закуплено для потреб Канівської багатопрофільної лікарні за кошти державного бюджету та передано як опорному закладу.
Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію Канівської міської ради.
Як навчалися медики та відбувався процес обстеження пацієнтів показали головний лікар закладу Віра Шапошник та провідний фахівець КТ (аплікант) Ольга Катреча, яка навчає безпечній та ефективній роботі з комп’ютерними томографами лікарів і лаборантів не тільки з України, а й з усього Європейського Союзу.
˗ У Канівській багатопрофільній лікарні діагностика проводитиметься за допомогою спірального 32-зрізового комп’ютерного томографа Canon Aquilion Lightning, ˗ пояснює аплікаційний спеціаліст Ольга Катреча. ˗ Обладнання нове, сучасне і дуже ефективне в тому плані, що комп’ютерний томограф робить за короткий час надзвичайно великий обсяг досліджень. Апарат дуже низькодозовий і висококласний. Доза опромінення отримана пацієнтом мінімальна і не може нашкодити, а якість дослідження – висока.
Також фахівець підкреслила, що для проведення якісної діагностики необхідно надточно налаштувати протокол досліджень для кожної окремої частини тіла, органу чи патології. Тож медики на практиці вчилися базовим знанням з проведення КТ-досліджень та навичкам з маніпулювання параметрами томографа.
Під час навчання через обстеження сучасним КТ пройшло 20 жителів міста, серед яких і 64-річна канівчанка Наталія Плотнік. Отриманою послугою з діагностики головного мозку жінка задоволена.
- Це дуже добре, що у нашому місті з’явився комп’ютерний томограф і обстеження можна буде проводити на місці, ˗ зауважила Н.Плотнік.
Головний лікар Канівської багатопрофільної лікарні Віра Шапошник в свою чергу наголосила на підвищенні якості надання медичних послуг.
˗ Підвищення якості медичних послуг, розширення діагностичної бази – дуже важливі для жителів Канівської громади. Тому наявність КТ у нашому закладі полегшить доступ мешканців міста та сіл до послуг сучасної діагностики, ˗ каже В.Шапошник
Вона додала, що навчання завершили 6 фахівців відділення променевої діагностики серед яких: Світлана Голуб, Ігор Ніколенко, Вадим Островний, Алла Рахацевич, Ірина Пятанчук та Леся Шеремінська. Всі вони наразі приступили до самостійної роботи на сучасному КТ-обладнанні.
Зауважимо, безкоштовні дослідження на КТ будуть проводитися за умови наявності електронного направлення від сімейного лікаря чи вузького фахівця (невролога, травматолога, терапевта тощо). У разі виникнення додаткових питань рекомендуємо звертатися до адміністрації медичного закладу або завідуючої відділенням променевої діагностики Світлани Голуб.
Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що за добу четверо мешканців Канівщини потрапили на самоізоляцію із COVID-19.
У 2000 році мав справу з цією штукою за кордоном.
Пам’ятаю, що вводили якийсь розчин , але не пам’ятаю – через кровь , аби треба було випити ?!
У Каневі перші мобільні телефони зявилися десь у 2005 році.
За кордоном у мене перший повноцінний мобільний був у 1999 році.
Рівень відсталості уявляєте ?!
***
Перший в Україні томограф був підключений на півдні країни ще в 1991 році.
А за кордоном вони були вже в 80-х роках.
Права купіл, а водіть не купіл…….
Це як той патолог канівської лікарні в 90-х, п’яний, сліпий, гістологію не довчив, а діагнози писав такі, що люди з ума сходили….
Навіщо дебілу ліагноз, хватить і самогону.