До Канева приїздила черкаська бригада робити щеплення, насамперед, медикам.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію із сайту «Подробности».

Доки пацієнти ознайомлюються з інформаційним листом про вакцину та її можливі побічні дії медики готують маніпуляційну. Потрібно підготувати місце для проведення щеплення, одягти спецкостюм, під’єднати до мережі комп’ютер, адже кожного вакцинованого відразу вносять до бази даних. Крім того, лікарі мають звірити список охочих.

На відміну від підготовки сам процес щеплення займає кілька секунд. Першою в черзі вакцинували фельдшерку «швидкої» Інну Москаленко.

«Кожен медпрацівник повинен вакцинуватись, кожен я вважаю. Якщо є сумніви, значить треба міняти професію – це моя точка зору така», – зауважила фельдшерка.

Черкаська мобільна бригада одна із шести, які працюють в області. Минулого тижня медики пройшли навчання і вже з п’ятниці почали працювати. Однак, яку зарплату отримають за щоденну роботу ще не знають.

«Сьогодні у нас Канів, на наступному ми закінчуємо тут, їдемо в кардіодиспансер в Черкасах, потім в поліклініку МВД. У нас дуже час навантажений, по зарплаті не знаємо», – розповіла головна медична сестра Черкаської міської консультативно-діагностичної поліклініки Любов Грибченко.

Урядовці обіцяли – перший місяць вакцинації на кожну бригаду перерахують вісім тисяч гривень, ця сума має піти на забезпечення роботи і витратні матеріали. З наступного місяця Національна служба здоров’я, уклавши угоду з медзакладом, до якого належить бригада, виплачуватиме по 25 гривень за перший етап вакцинації. І 60 за друге щеплення.

До цієї суми належатиме не тільки оплата роботи медиків, а й покриття поточних витрат. У поліклініках побоюються, що цієї суми навряд чи вистачить на всі потреби.

«Заощадити не вийде тому, що нам вже довелось витратити більш ніж 8 тисяч гривень для забезпечення. У нас були сумки термоконтейнери, але ми придбали ліцензовані німецький медичний термоконтейнер для перевезення вакцини і вони коштували, ці дві сумки, більше ніж 8 тисяч гривень», – зауважив директор Черкаської міської консультативно-діагностичної поліклініки Владислав Свириденко. 

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що на Черкащині розпочали вакцинувати від COVID-19 публічних і громадських діячів.