Минулого тижня до Канівської міської територіальної громади прибула гуманітарна допомога від польських міст-побратимів Члухів та Хелмно. Цей вантаж був призначений для потреб місцевої територіальної оборони, вимушених переселенців, жителів нашої громади та сусідніх регіонів, які постраждали від бойових дій.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію Канівської міської ради.

Частину продуктів харчування, а саме енергетичні батончики, паштети, чай, каву та цукор, було відразу передано на блокпости бійцям тероборони. Решту продуктів, які використовуються для приготування страв отримали відповідальні особи, що займаються гарячими обідами для захисників та вимушених переселенців.

Дитяче харчування (сухі молочні суміші, сухі каші, плодові, овоче-плодові та фруктові пюре, інше) знаходиться у Міському будинку культури. Його можуть безкоштовно отримати як жителі Канівської громади, так і вимушені переселенці, але лише ті, хто цього дійсно потребує.

Також у складі гуманітарного вантажу прибули і дитячі памперси від 1 до 6 розмірів. Їх можуть отримати жителі Канівської громади в управлінні соцзахисту за адресою м. Канів, вул. Шевченка, 49. Біженці також можуть безкоштовно отримати дитячі памперси у Міському будинку культури. Зауважимо, памперси видаються лише для дітей віком від 0 до 1 року та дітям з інвалідністю не залежно від віку. Загалом вже було роздано майже 200 упаковок.

Щодо медикаментів, то ліки (обезболюючі, жарознижуючі та дитячі сиропи) за рецептом від сімейного лікаря можна безоплатно отримати у Канівській центральній районній аптеці №91 (м. Канів, вул. Героїв Дніпра, 35). Частину таких же медикаментів було передано на блокпости для укомплектування аптечок.

Значну кількість ліків відправили у відділення невідкладної допомоги Золотоніської центральної районної лікарні. Ще партію ліків було доставлено для потреб жителів Бородянського району Київської області.

Дефібрилятори розділили наступним чином: 10 – Канівській багатопрофільній лікарні, 3 – Канівському центру первинної медико-санітарної допомоги, 2 – Канівській підстанції екстреної медичної допомоги.

Перев’язувальні матеріали (стерильні серветки та пов’язки, бинти, пластирі, рукавички та інше) було використано для формування індивідуальних аптечок для наших захисників, яких, до слова, було сформовано та роздано більше 600 штук.

Такі ж матеріали, але вже більш хірургічного спрямування було передано на потреби Канівської багатопрофільної лікарні. Сюди було направлено і медичні вироби суто хірургічного призначення. Також лікарня отримала більше 50 каністер деззасобів.

Засоби гігієни для дорослих та дітей було розподілено між закладами охорони здоров’я та закладами, які приймають біженців на короткий термін (1-2 доби). З початку бойових дій такі заклади прийняли більше 5 тисяч осіб. Сюди ж було передано ковдри, подушки, постільну білизну, каремати та інші предмети, для більш комфортного перебування вимушених переселенців.

Повністю укомплектовані батарейками ручні та налобні ліхтарики було передано на блокпости, групам швидкого реагування та патрульно-постовій службі. Сюди ж передано біноклі та монокуляри. Термоси розділені між теробороною, медиками та волонтерами.

Чоловічий, жіночий та дитячий одяг отримав волонтерський центр. Його можуть взяти жителі Канівської громади, які опинилися в складних життєвих обставинах та біженці.

«Висловлюємо велику вдячність нашим польським друзям за надану допомогу, моральну підтримку і постійне сприяння. Також дякуємо помічниці народного депутата Віталія Войцехівського Валентині Чиж за колосальну роботу, яку вона організувала для доставки цінного вантажу», - зазначено у повідомленні Канівської міської ради.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що вимушених переселенців, які прибули до Канівської громади, закликають зареєструватися у ЦНАПі.