Заступник Канівського міського голови Наталія Матінова в ексклюзивному коментарі виданню «Kanos» розповіла про процес виділення державної субвенції на придбання житла АТОвцям та повідомила, на якому етапі перебуває зараз розгляд заяви Руслана Болсунова.

«Мова йде про державну субвенцію забезпечення житлом осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України та членів їх сімей. Відповідна субвенція стосується лише категорії учасників бойових дій та інвалідів першої та другої категорії, інвалідність яких пов’язана із бойовими діями. І у минулому році три такі особи у нас вже отримали компенсації та придбали житло, про що вони прозвітувалися Управлінню соціального захисту населення. Адже саме на цей підрозділ покладенні функції забезпечення та відслідковування проходження коштів відповідно до порядку, затвердженого постановою.

Для розгляду таких заяв при виконавчому комітеті спеціально створюється профільна комісія, яка вивчає кожне окреме подання. Саме на засіданні цієї комісії ми розглянули три заяви осіб відповідної категорії із пакетами документів та актами обстежень.  5 липня комісія здійснила об’їзд за адресами, які були вказані у заявах осіб, для вивчення умов їх проживання, що зафіксовано у відповідних актах.

У функції нашої комісії також входить розрахунок суми, яка буде виділятися із державного бюджету, для придбання житла. Кошти із державного бюджету перераховуються на рахунок у «Ощадному банку». Заявник особисто має займатися пошуком житла. І людина після того, як вона знайшла відповідне житло, яке відповідає критеріям по метражу, і  після здійснення правочину, надає відповідні документи в Управління соціального захисту населення.

Стосовно розгляду двох заяв ніяких питань та заперечень не виникало, адже всі необхідні документи були подані, тому комісія надала висновок для подальшого розгляду документів.

По тим двох особам, які подавали документи, піде процедура й далі, а по третій особі, яка у даний момент нас цікавить, члени комісії, які були присутні (9 осіб із 12), одноголосно проголосували за те, щоб направити подання у правоохоронні органи, а конкретно у Канівський відділ Золотоніської місцевої прокуратури, для того, щоб прокуратура винесла свій юридичний висновок стосовно того, чи відповідають дійсності заявлені факти про його сімейний стан, про дійсність шлюбу відповідно до Сімейного кодексу України», - зауважила Наталія Матінова.

Відтак, наразі  посадовці чекають на відповідь правоохоронних органів і лише після її розгляду будуть приймати подальші заходи стосовно цього питання.

Водночас Наталія Андріївна відзначає, що під час проведення акту обстеження умов проживання відповідної особи заявник повідомив, що наразі він проживає один, а  дружина заявника також підтвердила, що вона із дітьми проживає за іншою адресою.

«Для того, щоб зняти соціальну напругу та безпідставні звинувачення стосовно причетності посадових осіб до цієї ситуації, ми вирішили максимально детально розповісти про особливості виділення субвенції та подальший розвиток подій. Наразі ми робимо все можливе для того, щоб цей процес відбувався максимально прозоро та не виходив із законодавчого поля, адже сума субвенції із державного бюджету у розрахунку на трьох осіб складає близько 1 млн.грн.», - резюмувала Наталія Матінова.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що членів виконкому намагалися ввести в оману заради отримання матеріальної вигоди.