Салон краси, «Мерседес» для перевезень жителів, власне виробництво, ремонт доріг – у Степанецькій громаді підбили підсумки основних здобутків та поділилися планами на майбутнє.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію із сторінки ВО «Черкащани» у Facebook.

Як живе одна з найбагатших громад Черкащини (за рівнем доходів на 1 жителя ОТГ) на власні очі побачили учасники прес-туру, організованого Черкаським Центром, створеним за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону.

Так гості громади переконалися, що навіть у маленькому селі може функціонувати салон краси, що тут вдалося придбати «Мерседес» для перевезень жителів громади, що своїми силами здійснюється ремонт доріг, а у перспективі, не лише на території своєї ОТГ. Це одна з небагатьох громад, що відкрила власне виробництво. Це одна з двох громад Черкащини, що віддає частину своїх надходжень державі (так звана реверсна дотація, що складає 15 млн грн).

Степанецька ОТГ – це 17 сіл Канівського району, що об’єднали у громаду майже 5500 жителів. Це 4 школи, 1 дитсадок, 8 ФАПів та 2 амбулаторії. Громада надає також субвенцію до районного бюджету (2, 5 млн грн на рік) для утримання територіального центру.

Як розповідає голова Степанецької громади Олександр Яременко, від часу об’єднання річний бюджет громади виріс із 9,5 млн грн до 55 млн грн (з усіма субвенціями – 85 млн грн). З’явилися нові можливості і перспективи для розвитку. Уже сьогодні тут діє 21 цільова програма, що враховує вирішення проблем громади, починаючи від забезпечення АТОвців житлом, громади – якісною питною водою, до охорони довкілля та культурної спадщини. Потурбувавшись про людей, однією з перших громад, Степанецька ОТГ прийняла програму, що гуманізує ставлення до безпритульних тварин. Тут повним ходом ремонтують дитсадки і школи, дороги і свердловини, ФАПи і будинки культури (центральний будинок культури нарешті змінив «буржуйку» на повноцінне опалення). Тут проводять вуличне освітлення та встановлюють десятки дитячих майданчиків (і за співфінансування ОДА планують встановити для дітей футбольний майданчик зі штучним покриттям). Тут готують до нового сезону пляж та вже закупили контейнери для цивілізованого збору відходів на території всієї громади. У кожному старостинському окрузі громади є власний співробітник із благоустрою.

Учителі, вихователі, лікарі громади кажуть, що такого потужного оновлення приміщень і обладнання тут не було уже багато років. Це єдина громада, що уже створила освітній округ - єдиний освітній простір для своїх школярів. До опорної інноваційної школи дітей із сіл громади привозить новенький шкільний автобус (придбаний спільно з Черкаською ОДА). Цю школу, з євротуалетами для дітей, де відремонтовані громадою класи обставлено сучасними навчальним приладдям (аж до мікроскопів у 1 класі), де є лего-кабінет та інтерактивний тир, відвідують навіть діти з Київської області. Першокласники громади, завдяки виграному нею гранту, цього року почали навчатися за унікальними антисколіозними партами.

Громада перемогла одразу у 3 конкурсах благодійного фонду «Урожай - громаді» - і на умовах співфінансування здійснила ремонт приміщення під будинок культури, відкрила у малесенькому селі салон краси (раніше люди їздили аж до Канева заради банальної стрижки) та закупила антисколіозні парти. У салоні краси, до речі, стоять нові тренажери для занять спортом. А іншу частину приміщення салону краси займає «євро»-відремонтований за кошти громади ФАП, обладнання якого дасть фору багатьом ФАПам області.

Тут планують «з нуля» збудувати ще один ФАП – у Степанцях, за підтримки державної програми. Так само, «з нуля» створити Центр культури та дозвілля громади. Наступного року у Степанцях буде відкрито ще й ЦНАП – громада стала однією з 11 ОТГ Черкащини, які пройшли відбір програми «U-LEAD з Європою» для отримання допомоги у модернізації та створенні центрів надання адміністративних послуг.

Цього року на території громади буде відкрито Центр безпеки. Наразі триває реконструкція приміщення для розташування персоналу та автомобіля місцевої пожежної частини. Поряд комунальне підприємство «СТЕП-АГРОБУД», створене Степанецькою ОТГ. Громада уже придбала власну новеньку техніку для обкосу трави, відгортання снігу, для ремонту доріг. Сама тепер може класти асфальт і в перспективах планує надавати ці послуги сусіднім громадам та селам. А тепер на базі КП відкрито лінію з виробництва брикетів, здатну забезпечити на опалювальний сезон всі комунальні заклади громади. Це може зекономити громаді близько 1,5 млн грн бюджетних коштів. Тож і в зиму Степанецька ОТГ входить повністю підготовленою.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що на День села Степанцям подарували сертифікати на чверть мільйона гривень.