Традиційно цьогорічне свято Івана Купала було проведено в селах Степанецької  ОТГ 5-6 липня.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію Степанецької громади.

Виконавчий комітет Степанецької сільської ради закупив призи та продукти для святкового частування. Також, організовано атракціони для малечі, завдяки нашим  постійним благодійникам – ТОВ «НВФ «Урожай».

Розпочалось святкування 5 липня в селі Новоукраїнка Павлівського старостинського округу. Жінки фольклорного колективу «Кумоньки» із заквітчаною «Долею» та з піснями, розпочали святкове дійство на галявині біля місцевого ставка, де їх чекали дорослі, молодь, діти.

Конкурс на кращий сплетений вінок пройшов на високому рівні, всі дівчата старалися і були нагороджені призами. Згодом вони зі сплетеними вінками та запаленими свічками пішли до річки – пускати вінки на воду. Вікторини та конкурси продовжували розважати всіх присутніх. Місцевим артистам щедро подякували їхні покровителі та подарували за їхні таланти цінні подарунки. Була також і смачна каша з м’ясом, і весела дискотека з ігрищами  та хороводами.

6 липня святкові дійства відбувалися в інших старостинських округах нашої громади. В Копіюватському старостинському окрузі відзначали подвійне свято – окрім Купальських гулянь, місцеві жителі відсвяткували ще й День Села.

Голова Степанецької об’єднаної територіальної громади Олександр Яременко, вітаючи учасників Купальського дійства в селі Степанці, побажав усім здоров’я, щастя та багато років життя. На свято Купала завітали не лишежителі села, але було багато гостей і з сусідніх сіл, всього налічувалося близько п’ятисот чоловік.

Урочистий захід було проведено в декілька етапів, першим із яких було відтворення народних традицій та обрядів святкування Івана Купала, привітання гарними словами та піснями, виступи учнів школи та жителів громади. Другим етапом були змагання, в яких активну участь брали діти, дорослі юнаки і дівчата, а також люди старшого покоління. Конкурси були різноманітними: силові змагання для чоловіків, перетягування канату. Діти вволю награлися на надувних гірках та батутах, дівчатка демонстрували свої віночки й отримували заохочувальні призи, жінки місцевого вокального ансамблю «Роси» та дівчата молодіжного колективу «Лілея» співали купальських пісень, за що були винагородженні аплодисментами глядачів. Було надзвичайно весело, і всі залишились задоволеними. Темно–синє небо та мерехтливі зірки на ньому показували пізню пору, проте молодь додому не поспішала. Для них свято продовжувалося – святкова дискотека та ігрища біля купальського вогню.

В цей день місцеві жителі та гості Мартинівського старостинського округу мали змогу насолодитися чудовим святковим концертом від згуртованого колективу чудових, чарівних, енергійних та веселих любителів співу, під керівництвом Липницького Сергія - завідуючого Дарівським сільським клубом та місцевих жителів, тим паче, що цей концерт вони озвучували новими музичними інструментами, які було закуплено за кошти громади.

Безпрограшна лотерея (близько 300 штук) на святкуванні Івана Купала є невід’ємною частиною його проведення. Приємним сюрпризом для жительки с. Мартинівка Світлани Горбенко став суперприз – порося. Всіх почастували смачною кашею та м’ясом. Діти отримали насолоду від відпочинку на дитячих атракціонах. Після концерту молодь відпочила на дискотеці.

В селі Горобіївка відсвяткували Івана Купала з піснями, танцями, вінками і гарним святковим настроєм.

Родзинкою свята став конкурс краси і віночків, на якому красуні представили не тільки свою вроду, але й таланти та вміння: дівчатка співали, танцювали, декламували вірші.

Приємно порадував глядачів і виступ місцевого колективу «Горлиця», що виконував українські народні пісні.

Молодь, яка зібралася на свято краси і кохання, завзято стрибала через вогнище, водила хороводи та дуже сподівалася, що цієї ночі знайдуть квітку папороті.

 

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що козацький фестиваль «Підкова» та битву фарбами провели у Каневі під час святкування Івана Купала.