Благодійний фонд «МХП – Громаді» долучається до потужного проєкту з очищення річки Росава, ініційованого Степанецькою громадою, загальний кошторис якого 3,27 млн грн.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію із сайту «Кропива».

Першим кроком у межах робіт з відновлення та збереження водних ресурсів для нинішніх і майбутніх поколінь стало розроблення проєкту «Виконання природоохоронних робіт, спрямованих на відновлення сприятливого гідрологічного режиму річки Росава та поліпшення технологічного і санітарного стану внутрішніх водойм», який за поданням виконавчого комітету Степанецької сільської ради включено до плану реалізації стратегії розвитку Черкаської області на 2021-2027 роки.

Ініціатори очищення Росави наголошують, що проблема має дуже давню історію і є надзвичайно актуальною для Степанецької громади.

Росава є головною артерією для нашої громади – річка проходить через Степанці та багато інших наших населених пунктів, її протяжність в нашій ОТГ складає 6 км. Чудово пам’ятаю, як у дитинстві ми могли тут купатися та відпочивати. На жаль, сьогодні річка у зовсім іншому стані. Але ми не шукаємо винних у цій та інших проблемах, ми їх комплексно вирішуємо. Почувши думки і бажання наших людей, ми розробили план дій і крок за кроком йдемо до поставленої мети. Для нас дуже важливо, щоб люди залишалися жити і працювати в нашій громаді, мали комфортні умови для життя, дозвілля та відпочинку. Ми знаємо, як болить людям це питання, тому хочемо показати, що чуємо їх, разом з ними, соціально відповідальним бізнесом та Благодійним фондом «МХП – Громаді» можемо подолати наслідки навіть такої проблеми, яка не вирішувалася десятиліттями», - розповів голова Степанецької ОТГ Олександр Яременко.

Команда втілюючих проєкт однодумців складається з чотирьох людей. Окрім Олександра Яременка, це перший заступник Голови ОТГ Павло Зоренко, головний спеціаліст відділу економіки та інвестицій ОТГ Іван Степанець та керуюча справами виконкому ОТГ Тетяна Науменко.

Загальний кошторис проєкту – 3,27 млн грн. З них 2,75 млн йде з місцевого бюджету, понад 500 тис. грн додає Благодійний фонд «МХП – Громаді».

Куратор проєкту – Перший заступник Голови Степанецької ОТГ Павло Зоренко – каже, що хоча сам не є уродженцем Канівщини, але від самого початку свого переїзду у Степанці зрозумів, якою важливою для громади є занедбаність водойм і Росави зокрема. Тож ідея з’явилася вже декілька років тому, але потребувала якісного опрацювання.

Очищення Росави – по-справжньому резонансний проєкт. Ми можемо втілювати інфраструктурні або соціальні проекти для окремих населених пунктів, але турбота про водойми є більш потужним завданням, адже охоплює всіх мешканців нашої громади. Для реалізації таких проєктів вкрай важливим є співфінансування. Тому ми написали і подали проєкт на розгляд у Державний фонд регіонального розвитку, а потім і у БФ «МХП – Громаді», який в результаті вирішив долучитися до нашої ініціативи», – зазначив Павло Зоренко.

Представники МХП підкреслюють, що написаний ініціативною групою проєкт відразу вразив їх своєю якістю.

«Цей проєкт виокремлюється серед інших продуманістю кожного кроку, увагою до деталей, відпрацьованими механізмами роботи та прозорим бюджетом. Але найважливішою його частиною є актуальність для всієї громади. Це дійсно гарна справа для людей не тільки Степанецької ОТГ, а і для всієї Канівщини. Тому наш фонд, як давній та надійний партнер громади, з радістю долучається до цієї, без сумніву, чудової ініціативи», - зауважив заступник директорки БФ «МХП - Громаді» Геннадій Штефан. 

«Степанецька громада завжди вражала мене своєю проактивністю та бажанням змінювати своє життя на краще. Зокрема в таких питаннях, як вивіз побутового сміття, боротьба зі стихійними сміттєзвалищами, відновлення водойм. Для нас це дуже важливо, адже БФ «МХП – Громаді» ставить за мету підвищення екологічної свідомості людей. Команда Олександра Яременка та інші представники ОТГ постійно звертаються з ідеями і пропозиціями до двох місцевих підприємств МХП – «Миронівської птахофабрики» та «Урожаю». Беруть участь у наших конкурсах мікро-грантів. Так, минулого року два проєкти Степанецької ОТГ – «Еколого-історичний маршрут «Мартинівський скарб» та «Біоенергетика – вибір майбутнього» – виграли наш конкурс «Час діяти» і отримали від фонду співфінансування на своє втілення. Очищення Росави стане нашим наймасштабнішим спільним екологічним проєктом», – поділилися враженнями директорка БФ «МХП – Громаді» Тетяна Волочай.

За словами Олега Андрійчука – начальника проєктного відділу компанії ТОВ «ПБК-ВОДПРОЕКТ», яка має великий досвід у меліоративній галузі та вже здійснює гідротехнічні заходи в Степанцях, – важливим є не тільки очищення Росави, але й подальша турбота і відповідальне ставлення до неї з боку людей.

Планована діяльність передбачає проведення заходів щодо відновлення і підтримання сприятливого гідрологічного режиму та санітарного стану річки Росава. Відбудуться культуртехнічні роботи (видалення дерево-чагарникової та водної рослинності), розчистка русла річки. Всі ці гідротехнічні заходи сприятимуть пропускній спроможності річки. Але підтримка її у належному стані – важливе завдання для громади у майбутньому», – розповів Олег Андрійчук.

Станом на сьогодні для продовження реалізації проєкту в Степанецькій ОТГ мають відбутися громадські обговорення Звіту з оцінки впливу на довкілля при Управлінні екології та природних ресурсів Черкаської облдержадміністрації. Бажаємо степанчанам успіху на їх шляху – вони та благодійники з МХП справді роблять важливе!

«Насправді, проєкт з очищення Росави є логічним продовженням нашої стратегії по відновленню та збереженню довкілля в Степанецькій ОТГ. Такими проєктами нашої громади, як «Зроби ліс чистішим», «Зінине джерело» в Мартинівці, благоустрій і очищення водойм, ми хочемо подати приклад для інших громад України, які дійсно хочуть дбати про природу», – підсумував голова Степанецької ОТГ Олександр Яременко.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що на лівому березі Дніпра ліквідували стихійне сміттєзвалище (фото).