Студенти-археологи Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького проходять польову практику на території Трахтемирова.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію із сайту Черкаського національного університету ім.Б.Хмельницького.

«На території Трахтемирівського заповідника відклалися культурні шари багатьох поколінь наших пращурів. Велику цікавість викликають пам’ятки, пов’язані з одним із найбільших в Європі скіфських городищ. Та ще більшу цінність мають чисельні артефакти, пов’язані з історією козацтва. Адже саме в Трахтемирові містився перший осередок козацтва. Тут зберігалися клейноди, даровані польським королем Стефаном-Баторієм, були розташовані козацька казна та артилерія. Ще через сотню років на цьому місці містився козацький шпиталь, який надавав допомогу пораненим та немічним. Археологічна експедиція навчально-наукового інституту історії і філософії  на території Трахтемирова є частиною великого проекту Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, у межах якого заплановано ряд науково-просвітницьких заходів», — зазначає професор ННІ історії і філософії Анатолій Морозов.

Також за словами Анатолія Георгійовича, університет цього року спільно з Інститутом археології Національної академії наук започаткував Міжнародну літню археологічну школу. Нині її учасники вже зробили цікаві відкриття.

 

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що на Канівщині знайшли вціліле поховання жінки-сарматки.