Для нагляду за пожежною ситуацією у лісових масивах Чигиринського лісгоспу протягом останніх років функціонує три телесистеми спостереження в Чигиринському, Трушівському та Чорнявському лісництвах, які дають змогу виявляти загорання на початковій стадії.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства.

Для збільшення радіусу спостереження за лісами, у Чигиринському лісництві встановили нову вежу для камери відеоспостереження, відповідне місце знайшли на пагорбі. Висота нової вежі становить 48 метрів – на 20 метрів вище за попередню, а радіус огляду ­– понад 30 км за сприятливих погодних умов.

За словами чигиринських лісівників, враховуючи особливості рельєфу та зростання лісових насаджень, камера через недостатню висоту попередньої вежі не охоплювала деякі ділянки лісового масиву, а на деяких, виявити загорання на ранніх стадіях було не можливо. Відтепер орієнтовний радіус огляду збільшився на 15 км, відтак чигиринські ліси, як на долоні, а деякі площі будуть ще й під перехресним відеонаглядом із камерою Трушівського лісництва, що дасть змогу на ранніх стадіях виявляти загорання, точно визначати координати й вчасно загасити пожежу, не допускаючи стихійного лиха.

«Ми маємо три такі телесистеми спостереження. У спеціально облаштованих кімнатах встановлені екрани, де чергові в режимі реального часу моніторять стан навколишніх лісів. Тож усі хвойні насадження Чигиринського лісгоспу знаходяться під перехресним відеонаглядом. Це сучасна техніка, що значно полегшує нашу роботу та допомагає йти в ногу з часом», – говорить директор Чигиринського лісгоспу Роман Фендюр.

Варто відзначити, що чигиринські лісівники стоять на варті навколишніх лісів цілодобово під час високого й найвищого класу пожежної небезпеки та спрямовують всі сили й засоби для збереження лісових масивів. Проте й кожному з нас варто цінувати їх працю та пам’ятати, що значно важливіше та ефективніше не допускати пожеж.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що у лісництві на Черкащині встановили 7-метрова Ейфелеву вежу.