Вшанувати пам'ять Кобзаря  прибули голова Черкаської обласної державної адміністрації Олександр Скічко, перший заступник голови Черкаської обласної ради Роман Сущенко, виконувач обов’язків міського голови Оксана П’яткова, заступники міського голови Галина Москаленко та Тетяна Жівотова, депутати, представники громадських організацій, трудових колективів.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію Канівської міської ради.

Присутні поклали квіти до могили Тараса Шевченка, а священики різних конфесій провели заупокійну літію. Просто неба щемливо й пронизуюче линули рядки з знаменитого вірша поета «Реве та стогне Дніпр широкий» у виконанні Черкаського державного академічного заслуженого українського народного хору.

«Маю велику честь сьогодні бути присутнім і вважаю за честь класти квіти до могили Тараса в якості голови Черкаської обласної державної адміністрації.160 років з дня смерті великого генія. Це не тільки символ Черкащини, символ Канева. Це символ всієї України і це не просто слова – це справжній геній своєї батьківщини, якого ми маємо шанувати, пам’ятати, любити і продовжувати пізнавати», - зазначив Олександр Скічко.

«Сьогодні вся Україна дивиться в сторону Канева та шанує пам’ять Тараса Шевченка, тому ми з вами також повинні шануватися і бути гідними його. Великий син Української нації, людина, якій випала доля змінити цей світ, врятувати українців із забуття, повернути нашу національну гідність і показати світу що є українська нація», - наголосив перший заступник генерального директора Шевченківського національного заповідника Ігор Ліховий.

Долучилися до слова також і виконуюча обов’язки генерального директора Шевченківського національного заповідника Валентина Коваленко, яка відзначила важливість творів Шевченка для сучасного покоління, та перший заступник голови Черкаської обласної ради Роман Сущенко.

«Сьогодні всі ми прийшли на Чернечу гору щоб вшанувати батька української політичної нації, великого Кобзаря, який володів могутнім впливом слова. Слова, з якими сьогодні захищаючи нашу батьківщину гинуть бійці. Кіборги, які до останнього подиху життя боронили Донецький аеропорт, помирали зі словами шевченкових творів. Політичні в’язні, які сьогодні перебувають в російських буцегарнях, згадують слова Кобзаря», - зауважив Роман Сущенко.

Також всі бажаючі мали можливість відвідати виставку «Мій Шевченко» ˗ циклу творів народного художника України Василя Семенюка і презентацію нового видання «Кобзаря».

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що у Каневі відзначили 207-ому річницю від дня народження Тараса Шевченка (фото).