Цьогоріч лауреатом премії стала  письменниця, літературознавиця, педагог та очільниця Шевченківського національного заповідника Валентина Коваленко – за книгу «Втеча» (проза). Диплом лауреата премії вручив Канівський міський голова Ігор Ренькас в присутності голови та членів журі конкурсу.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію Канівської міської ради.

До книги «Втеча», яку було видано у 2019 році, включено повісті «Вовчик», «Копанка в бережині, або Такий мій рай». Саме в них на прикладах життя витворених героїв осмислено вічні цінності буття людини – доброту, милосердя, готовність прийти на допомогу, честь і гідність.

Під час нагородження Валентина Коваленко високо оцінила літературні здобутки Олекси Кобця (Олексій Варавва), наголосивши, що його творчість має бути відома не тільки на українському, а на світовому рівні.

Літературний конкурс імені Олекси Кобця було започатковано в Каневі у 1993 році. Олексій Варавва (літературний псевдонім – Олекса Кобець) – український поет, письменник, перекладач, родом із Канева.  В різні роки лауреатами конкурсу імені Олекси Кобця стали такі канівські поети й письменники: Василь Береза, Тамара Яковенко, Іван Бонь, Катерина Піка,Федір Руденко, Лілія Чорна, Ліна Кучеренко, Галина Морозова, Віра Носенко, Ніна Москаленко, Надія Дмитренко, Лідія Коваленко тощо.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що у Каневі відбулися заходи із відзначення річниці початку бойових дій на сході України (фото).