Перший день Канівського міжнародного кінофестивалю запам’ятався містянам та гостям Канева креативними майстер-класами, відкриттям виставки у галереї «Червоне і Чорне», прес-конференцією за участі членів журі та почесних гостей, урочистою церемонією відкриття кінофестивалю та запальним концертом на набережній.

Ще напередодні офіційної церемонії відкриття Канівського міжнародного кінофестивалю для учасників та гостей кінофестивалю у міському будинку культури режисери-учасники, педагоги та члени журі проводили експрес майстер-класи із сценарної та операторської майстерності, особливостей монтажу фільмів.

 


Згодом, гості міста мали можливість більше дізнатися про історію та пам’ятки Канева у межах екскурсії до Успенського собору та Шевченківського національного заповідника. Окрім цього, учасники кінофестивалю взяли участь у офіційному відкритті виставки картин канівської мисткині Любові Миненко, яка відбулася у галереї «Червоне і Чорне».

Після цього члени журі та почесні гості поділилися враженнями та висловили побажання організаторам та учасникам фестивалю під час прес-конференції, яка відбувалася у залі Шевченківського національного заповідника.

«Як казав один класик, кіно є одним із найбільш важливих видів мистецтв, оскільки тут роль, яку наразі відіграє кіно, важко перекреслити телебаченням, радіопередачами, друкованими засобами масової інформації. І власне бажання організаторів – розвивати те мистецтво, яке у подальшому буде впливати на нашу молодь та суспільство», - зауважив один із організаторів кінофестивалю Олег Коляда.

 


Екс-міністр культури України Ігор Ліховий подякував організаторам кінофестивалю та учасникам і висловив сподівання, що Канівський міжнародний кінофестиваль стане платформою для вітчизняних митців.

«Бажаю відчути потребу в українському кінематографі, який наразі, на жаль, більше присутній у задумах, на кіностудіях, на фестивалях, і так мало він присутній у кінозалах», - емоційно зауважив він.

«Будь-який кінофестиваль – це майданчик для перегляду фільмів і мене дуже радує те, що цього року дуже багато молодих учасників кінофестивалю. Хотілось, щоб для них участь у кінофестивалі, показ фільмів став поштовхом для здобуття нових навичок, щоб на кінофестивалі вони мали можливість обговорити свої стрічки із членами журі та спеціалістами», - додав член журі кінофестивалю Вадим Шинкарьов.

Після проведеної прес-конференції всі учасники вирушили у міський будинок культури, де було заплановане урочисте відкриття цьогорічного кінофестивалю.

 


Відкрив церемонію очільник Канева Ігор Ренькас, який констатував, що не кожному міському голові випадає нагода відкривати міжнародні заходи. Відтак, Ігор Олександрович висловив вдячність за те, що доля йому вже вдруге дала шанс відкрити Канівський міжнародний кінофестиваль.

«У минулому році під час започаткування кінофестивалю ми дуже переймалися, чи вистачить снаги продовжити ідею протягом багатьох років, чи матимемо достатню кількість робіт. І сьогодні ми із впевненістю заявляємо, що енергія організаторів не зменшилася і вони здатні працювати багато років, щоб давати можливість широкому загалу кінорежисерів показувати сучасне бачення світу через мистецтво кіно», - заявив Ігор Ренькас.

Згодом із власними побажаннями виступили члени журі та представили гостям заходу почесних гостей кінофестивалю. Ведучі церемонії відкриття відзначили, що цього року для участі у кінофестивалі надійшло 136 заявок, із яких 34 фільми потрапили у конкурсну програму.

Також було оголошено, що переможець гран-прі цього року отримає статуетку кінофестивалю та грошовий приз у сумі 12 тис.грн. від ПАТ «Укргідроенерго». Переможці у номінаціях отримають нагороду у розмірі 5 тис.грн. Окрім цього, Українська громадська рада привітає наймолодшого учасника кінофестивалю призом у розмірі 5 тис.грн. Свого призера, який отримає 7 тис.грн., визначить й благодійний фонд «Урожай-громаді», також цінний подарунок для одного із учасників готує й почесний гість кінофестивалю - Тамара Макарова.

 


У підсумку, член журі Роман Загороднюк побажав всіх учасникам кінофестивалю любити своїх конкурентів, адже вони всі роблять спільну справу – піднімають українське кіно.

Згодом всіх присутніх запросили переміститися на набережну, де відбувся концерт за участі відомих гуртів «While Alive», «Joira», «Не лізь, бо вб’є», по закінченню якого відбулася презентація фільму «Достукатися до любові» та показ поза конкурсної програми кінофестивалю.