З початку року рятувальники ліквідували 205 загорянь в екосистемах області - це вдвічі менше, порівняно з аналогічним періодом минулого року.
Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію начальника Управління запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в Черкаській області Антона Плахотнія.
«Свідоме ставлення громадян до спалювання сухої рослинності, запровадження компостування залишків рослинності та активна інформаційно-роз’яснювальна робота рятувальників – такі основні причини скорочення пожеж в екосистемах. Хоч на період воєнного стану планові та позапланові заходи державного нагляду припинено, але ми продовжуємо проводити комісійні обстеження та рейди спільно з профільними службами. Зокрема, вже здійснили майже 300 комісійних обстежень і 700 рейдів», – відзначив Антон Плахотній
Під час проведення рейдових відпрацювань за порушення вимог пожежної безпеки в лісах складено 4 протоколи. А за самовільне випалювання рослинності або її залишків складено 46 протоколів.
Основними причинами загорянь лишаються порушення вимог пожежної безпеки під час перебування в лісових масивах, самовільне випалювання сухої рослинності, недотримання заходів пожежної безпеки під час проведення польових робіт.
За самовільне випалювання рослинності громадянам загрожує штраф від 3 060 до 6 120 грн, а для посадових осіб – від 15 300 до 21 420 грн. За ті ж дії, вчинені на території заповідників, паліям загрожує штраф у розмірі від 6 120 до 12 240 грн.
Порушення вимог пожежної безпеки в лісах тягне за собою накладення штрафу на громадян від 1530 до 4590 грн і на посадових осіб — від 4 590 грн до 15 300 грн;
За порушення встановлених законодавством вимог пожежної та техногенної безпеки накладається штраф від 1 700 до 3 400 грн для громадян і від 3 400 до 5 100 грн для посадових осіб та фізичних осіб-підприємців.
Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що під час жнив у Бобрицькій громаді зайнявся комбайн та посіви пшениці (фото).