У Південній Африці диво природи, випав сніг висотою до 2 метрів, а на Черкащині триває четвертий місяць літа. Середній температурний фон 21°, що на 5° вище кліматичної норми, спостерігається вперше за 100 років метеорологічних спостережень.
Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію начальника Черкаського обласного гідрометеоцентру Віталія Постриганя.
До того ж, зберігається значний дефіцит опадів, ефективного дощу не було 3 місяці, а на Смілянщині практично 6 місяців. За аналізом агрометеорологічних спостережень за останні 30 років, така сухість грунту по всій області на середину вересня спостерігається вдруге після 2019 року.
При цьому, цьогоріч дуже висока температура грунту на глибині 10 см - 19-21°, при нормі 14° та сухість ґрунту не дозволяють масово розпочати посівну кампанію озимих зернових, не забезпечують появу нормальних сходів озимого ріпаку та можуть призвести до корегування запланованої посівної площі.
До кінця робочого тижня антициклон залишається головним на синоптичній арені утримуючи переважно сонячну та суху погоду у супроводі посиленого вітру південних румбів. Температурний фон літній 19º, що на 6° вище клімату: вночі 10-15º, вдень 22-27º.
Але є і негативні наслідки такого аномального тепла на фоні засухи. Вже тривалий час показник пожежної небезпеки в області утримується на найвищому рівні, що є небезпечним фактором виникнення пожеж на природі. Спалювання рослинності може перерости у неконтрольоване горіння, загрожуючи знищенню будівель та споруд житлового сектору. Особливо важко локалізувати пожежі на відкритих територіях, де вогонь поширюється дуже швидко.
За синоптичними розрахунками, у найближчі вихідні активізується улоговина циклону з Чорного моря, що додасть динамічності у погоді та проявить себе у нашому регіоні збільшенням хмарності, локальними дощами, рвучким вітром північних румбів та короткочасним зниженням температурного фону.
Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що грошову допомогу на придбання дров отримають 20 сімей із Канівської громади.