Учень другого класу, якого перевели посеред року в інший клас, агресивно налаштований до однолітків та зриває уроки – батьки змушені звернутися за допомогою до Канівського міського голови та очільниці відділу освіти.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на текст колективного звернення від батьків учнів 2- В класу Канівської школи № 4.

Батьки учнів 2-В класу Канівської школи №4 звертаються до міського голови Ігоря Ренькаса та очільниці відділу освіти Надії Голди із проханням вжити заходів щодо налагодження нормального навчального процесу у 2-В класі школи № 4, оскільки він систематично зривається учнем, якого було переведено у 2-В клас із 2-А класу на початку 2019 року.

За словами батьків, дитина була переведена до 2-В класу із асистентом, який постійно перебуває з нею. Учні 2-В класу не конфліктні, зустріли нового однокласника доброзичливо, потоваришували. Але під час ігор на перерві виявилося, що хлопчик  виявляє спонтанні прояви агресії до дітей.

«За півтора тижня навчання у новому класі він кусав, душив, мазав слиною дітей, погрожував вчителю, після двох перших уроків йому стає не цікаво і він починає зривати урок, шуміти, кричати, поводиться неадекватно, не відповідає за свої дії.  Наші діти не звикли до такої поведінки, вони отримують психологічну та моральну травму. Як виявилося, така поведінка була у дитини в попередньому класі і ще у дитячому садочку», - зазначено у тексті звернення.

У зв’язку із цим батьки зібрали батьківські збори, на які були запрошені батьки хлопчика, дирекція школи та шкільний психолог. Під час зборів їм повідомили, що дитина має право на навчання в інклюзивному класі як дитина з особливими освітніми потребами. Однак психолог з дитиною не працював, адже батьки повідомили, що вони тільки шукають психолога. До «Інклюзивно-ресурсного центру» батьки звернулись тільки після вимоги надати дитині кваліфіковану допомогу психолога. За словами батьків, шкільний психолог взагалі звинуватила батьків постраждалих дітей у булінгу.

«На наші неодноразові звернення до директора про присутність на уроках психолога нам відмовили, оскільки шкільний психолог працює на 0,75 ставки і не може забезпечити належну та кваліфіковану допомогу такій дитині. Батьки хлопчика не дбають про фізичне здоров’я та психічний стан дитини. Адже дитина не у змозі отримати освітні послуги у повному обсязі.

Також нам погрожують звільненням класного керівника 2–В класу у разі вжиття батьками якихось заходів. Класний керівник в повній мірі виконує свої посадові обов’язки і повністю влаштовує батьків і дітей 2-В класу. З такою дитиною потрібно займатися кваліфікованому психологу. А шкільний заклад не може забезпечити ці вимоги. Тим більше що прояви агресії відбуваються спонтанно і до них ніхто не може бути готовий.

Особливо обурює той факт, що у 2-В класі навчаються три дитини інваліда (одна із слуховим апаратом, інша із кардіостимулятором на серці) та ще одна дитина на інклюзії. Хто забезпечить безпеку цих дітей у разі нападів хлопчика? Крім того, виявилося, що нього немає підстав перебувати в інклюзивному класі, оскільки документів про інклюзію у нього немає. Асистент учителя, якого зобов’язали сидіти на уроках з ним, взагалі повинен займатися іншою дитиною, оскільки у хлопчика нема інклюзії», - зазначено у тексті звернення.

Попередньо батьки вже направляли звернення відповідної проблематики до начальника Канівського міського відділу освіти Голди Н.А. із проханням вирішити дане питання.

«Після особистого прийому нам повідомили, що видано наказ про створення комісії для вивчення даного питання. Під час учбового процесу члени даної  комісії були присутні на уроках у 2-В класі, і як виявилося, коли батьки прийшли забирати дітей після школи, один із членів комісії є кумою родини. Більше того, учень вийшов у роздягальню і закрив членів комісії у класі, і батьки інших дітей їх відкрили. Про яку об'єктивну оцінку такою комісією  може йти мова? А тим часом учень  і далі продовжує знущатись над нашими дітьми: колов сусіда по парті олівцем у живіт, побився у роздягальні після фізкультури, обзиває дітей.

У зв’язку з викладеним просимо вирішити питання щодо усунення порушення прав на нормальне навчання наших дітей та безпеку їхнього життя і здоров’я, як це передбачено Законом України «Про освіту» та Конституцією України», - резюмують у звернення батьки учнів 2-го класу.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що першокласники цього року підуть у школи відповідно до адресної прив’язки.