Укриття, довжиною 28 метрів, збудовано із модульних бетонних блоків на подвір'ї освітнього закладу.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію Ліплявської громади.

До заходу долучилися очільниця Черкаської районної військової адміністрації Валерія Бандурко, сільський голова Сергій Геращенко, перший заступнику голови правління МХП Юрій Мельник, керівник групи соціального розвитку «Черкаси» Віталій Очеретяний, педагогічний колектив та батьківський комітет Ліплявського ліцею.

Ініціаторами облаштування укриття у Ліплявському ліцеї були сільський голова Сергій Геращенко, директор ліцею Галина Кубар та батьківський комітет ліцею. Вже позаду монтажні роботи, утеплення підлоги, облаштування стін, стелі, підведення комунікацій, електрики, встановлення санітарних кімнат, устаткування лавок тощо. Проведені роботи з облаштування укриття ззовні. Укриття має 4 входи/виходи.

Внесок МХП у будівництво укриття склав майже 4 млн. грн., громада доклала більше 1,5 млн. грн.

На відкритті об'єкту, розрахованого на безпеку понад 200 дітей, сільський голова Сергій Геращенко щиро подякував від жителів громади, від батьків і дітей за активну допомогу першому заступнику голови правління МХП Юрію Мельнику, директорці Фонду «МХП – громаді» Тетяні Волочай, директорці МХП – Миронівська птахофабрика Ользі Форостяній, голові Черкаської РВА  Валерії Бандурко, директору ВП «Ліпляве»Олександр Трохимець, керівнику групи соціального розвитку «Черкаси» Віталію Очеретяному, директору ТОВ «ГазБуд» Василю Чикур та вручив подяки від громади.

«Одне з найважливіших завдань – створення безпечних умов для учнів та педагогічного колективу. Аби всі батьки, які зранку відводять своїх дітей на уроки, були спокійні та впевненими в тому, що під час повітряної тривоги їм нічого не загрожує. В укритті ми зробили все, щоб дітям було зручно. Наша задача номер один, щоб учні мали змогу повернутися за парти й повноцінно здобувати знання»,- зауважив сільський голова Сергій Геращенко.

Голова Черкаської РВА Валерія Бандурко відмітила активну позицію в діяльності голови громади Сергія Геращенка та професіоналізм працівників виконавчого комітету сільської ради, подякувала МХП, яке реально допомагає, підтримує громади, нашу державу і наших людей. Валерія Олегівна відмітила, що це перше таке модульне укриття збудовано в Черкаському районі та друге на Черкащині.

Натомість заступник голови правління МХП Юрій Мельник зазначив, що без спільних зусиль органів державної влади, органів місцевого самоврядування, благодійників та підрядників не можна було б в такий короткий термін облаштувати такий об’єкт.

На завершення заходу директор навчального закладу Галина Кубар щиро подякувала всім присутнім за облаштування укриття для школярів Ліплявського ліцею. «Відновлення навчання в стінах нашого ліцею – мрія багатьох, до якої ми прийшли разом», - зазначила Галина Миколаївна.

До цього часу Ліплявський заклад освіти не мав власного безпекового об’єкту і використовував захисне укриття іншого суб’єкта господарювання, що розташоване неподалік.

На зображенні може бути: 6 людей та текст

На зображенні може бути: 6 людей

На зображенні може бути: 5 людей

На зображенні може бути: 12 людей та дерево

На зображенні може бути: 9 людей та дерево

На зображенні може бути: 4 людини

На зображенні може бути: 8 людей

На зображенні може бути: дерево

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що питання створення гуртожитків для ВПО та соціально незахищених верст населення обговорили на громадських слуханнях у  Степанецькій громаді.