Після періоду сильних морозів, у четвер, 18 січня – відлига, температура вдень підвищиться до 6º тепла.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію начальника Черкаського обласного гідрометеоцентру Віталія Постриганя.

В атмосфері відбулася важлива перебудова синоптичних процесів. Ультраполярні вторгнення з якими пов’язані тріскучі морози втратили сили і до керування погодую приступає Атлантика. Відновлюється зональна циркуляція, у наш регіон транспортуватиметься тепле та вологе повітря, завдяки якому температурний фон повертається до своїх кліматичних значень.

У середу, 17 січня прогнозують короткочасне вторгнення арктичного повітря, яке знизить  температурний фон на 5-6º. Температура вночі 10-15º морозу, вдень 2-7º морозу.

У четвер, 18 січня, атмосферні фронти південно-західного циклону на Черкащині зумовлять сніг із переходом у дощ, посилення вітру до небезпечних 15-20 м/с та різке зниження атмосферного тиску на 10-13 одиниць. Температура вночі 4-9º морозу, вдень 1-6º тепла.

У п’ятницю, 19 січня, температура почне знижуватися: впродовж доби 2º морозу – 3º тепла. Дощ поступово перейде у мокрий сніг та сніг.

За прогностичними розрахунками, у наступні вихідні спокійна зимова погода з температурою 2-7º морозу. Сонячних годин стане більше.

На водоймах Черкащини льодовий покрив тонкий. Рибальський азарт часто притупляє відчуття обережності, і люди, ризикуючи життям, виходять на лід, товщина якого не перевищує 5-7 сантиметрів. Це може привести до провалів і загибелі. Міцність льоду можна визначити візуально: лід блакитного кольору - міцний, білого - в два рази слабкіший; сірий, матово-білого або з жовтуватим відтінком - самий ненадійний.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що один чоловік, який провалився під лід у Черкасах, загинув, ще одного вдалося врятувати.