Великий сибірський Антициклон, який в останні дні почав збільшуватися у розмірах та отримав статус блокуючого, поширює свій вплив і на Черкащину.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію начальника Черкаського обласного гідрометеоцентру Віталія Постриганя.

З огляду метеорології, блокуючий антициклон – це малорухлива область підвищеного тиску. Тривалий час перебуваючи в середніх широтах вона створює меридіональні повітряні течії які порушують класичне західне перенесення повітря. При цьому рухливі циклонічні вихори змушені «оминати» блокуючий антициклон, і візит дощової погоди відкладається як мінімум до 4 березня.

Рвучкі південні вітри додаватимуть дискомфорту, проте транспортуватимуть у наш регіон більш тепле повітря. Температурний фон підвищиться на 3-5° та відповідатиме квітневим значенням.

У п’ятницю та у вихідні буде сухо та аномально тепло. Температура вночі 1-6º тепла, вдень 7-12º тепла.

За попередніми розрахунками, на початку нового робочого тижня до Черкащини наблизиться осередок холодного повітря, тому температурний фон знизиться на 2-4°. Температура вночі 0-5º тепла, вдень 3-8º тепла, але це не надовго.  Лютий передасть теплу естафету календарній весні.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що ще кількох громадян країни-агресора позбавлено права власності на українські землі на Черкащині.