26-29 травня 2019 року команда «Код нації» з числа вихованців гуртків Центру туризму гідно представила місто Канів на обласному етапі Всеукраїнського зльоту юних туристів-краєзнавців, який відбувся у Черкасах.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію директора КЗ «Канівський міський центр туризму Канівської міської ради Черкаської області» Тетяни Дорошенко.

Під час змагань канівські вихованці продемонстрували ґрунтовні знання з історії, культури, літератури, географії рідного краю та вибороли ІІ місце у «Туристсько-краєзнавчій вікторині». На конкурсі «Легенди рідного краю» діти здобули ІІ місце, представивши інсценізацію легенди про Лису гору. Екскурс в історію рідного міста Канева від найдавніших часів до сучасності діти презентували на конкурсі «Візитка команди» і посіли ІІ місце. Як результат – ІІ загальнокомандне місце у «Конкурсній програмі».

В найскладнішому виді програми зльоту - «Туристсько-краєзнавчий маршрут» - команда не тільки проходила туристичні етапи та орієнтування, а й злагоджено працювала на краєзнавчих польових станціях, проводила дослідженя в польових умовах. Діти описували ґрунтовий розріз, проводили відбір та аналіз поверхневої проби води, визначали фольклорні зразки та обряди, мінерали та гірські породи, формулу лісу, описували археологічні та історичні пам’ятки.

На «Творчих майстернях» учасники команди Линник Анна, Ярмоленко Карина, Волкова Ксенія, Волинець Артем, Тихолоз Віталіна, розповідали про проведені краєзнавчо-пошукові дослідження за шістьма напрямками і вибороли ІІ-гі місця у видах «Археологія», «Фольклор та етнографія», «Екологія», «Геологія», «Географічне краєзнавство». За підсумком – ІІ загальнокомандне місце у «Творчих майстернях».

«Ми пишаємося нашими вихованцями Зєніним Даніїлом, Волинцем Артемом, Линник Анною, Ярмоленко Кариною, Волковою Ксенією, Тихолоз Віталіною, Мироненко Олександрою, Канівець Катериною, та дякуємо батькам за неоціненну підтримку. Дякуємо керівникам команди Щербак Вікторії Віталіївні та Ждан Юлії Григорівні за результативну підготовку юних краєзнавців до зльоту, за виховання справжніх патріотів рідного міста Канева. Дякуємо перевізнику Віктору Володимировичу Кононенку за якісне транспортне обслуговування команди», - зазначено у повідомленні очільниці Центру туризму.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що канівські школярі представляли Черкащину на всеукраїнському вишколі «Джура-Десантник».