Члени виконавчого комітету обговорили із представниками закладів відпочинку, які щорічно сезонно встановлюють на набережній Дніпра, «наболілі» питання.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію Канівської міської ради.

Попередньо рішення щодо доцільності розміщення таких закладів на узбережжі розглядалося ще в березні. Тоді члени виконкому обурювалися зовнішнім виглядом цих місць та їх санітарним станом тощо. Відтак, питання надання згоди на розміщення було перенесено, а самих підприємців запрошено на наступне засідання.

«Ми чи не єдині в області, де на набережній стоять такі заклади. Якщо люди хочуть займатися бізнесом, необхідно продумувати все. Щоб пісок у цих «місцях відпочинку» не був впереміш із недопалками. Зараз – це ганьба нашої набережної! Тому головне завдання, щоб ці заклади перестали називати «генделиками», - наголосила член виконкому Жанна Ніколенко.  

Одне із перших зауважень стосувалося території утримання біля цих закладів. За словами присутніх, вона має бути значно більшою. Представник управління економічного розвитку Наталія Хоміцька повідомила, що зауваження було враховано і вже розроблено нові схеми прибирання, які сягають аж до води.

Також обурювалися присутні зовнішнім виглядом самих наметів.

«Намети періодично оновлюємо. Вони завжди цілі і чисті, але, звісно, за півроку експлуатації втрачають свій первозданний вигляд. Ми не проти були б побудувати щось капітальне, але законодавство не дозволяє цього робити в прибережній смузі», - відповіла власниця одного із закладів відпочинку Світлана Собченко.

Обговорювали також питання наявності туалетів, їх кількості та утримання.

«Перепробував усі можливі засоби, щоб перебити сморід, та в спеку нічого не допомагає. Але якщо наші заклади прибрати, то не буде й такого туалету, а люди всеодно ходили, ходять і далі ходитимуть на берег відпочивати» , - відзначив підприємець Олександр Сосков.

Говорили підприємці, що саме завдяки їхнім закладам узбережжя Дніпра стало значно чистішим, оскільки їхніми контейнерами для сміття користуються всі відпочиваючі. 

«У нас скрізь стоять контейнери для сміття. Люди йдуть на берег, усе необхідне несуть із собою, а сміття - нам. На місяць до 10 кубів відходів вивозимо, а ці послуги платні», - наголошує підприємиця Валентина Коваленко.

 «Згадаймо, якою була наша набережна 10 років тому. Ситуація була просто безконтрольна! Люди сиділи в кущах і смажили там шашлики. Було кострище на кострищі по всьому березі. Зараз все більш-менш цивілізовано. Стоять контейнери для сміття, лавки, ввечері набережна освітлюється… Все це – завдяки коштам від цих підприємців. Однак, вигляд їхніх закладів, справді, викликає питання», - резюмував міський голова Ігор Ренькас.

Зрештою, питання про надання погодження на розміщення об’єктів сезонної торгівлі на березі Дніпра було поставлено на голосування. За відповідне рішення проголосували 12 членів виконкому, 3 – утрималися, 1 – проти. 

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що спільними зусиллями працівників МХП та виконкому на канівській набережній провели толоку (фото).