За січень-червень 2021 року платниками  податків Черкаської області до бюджетів усіх рівнів сплачено майже 7,7 млрд грн податків, зборів та платежів. Порівняно з аналогічним періодом минулого року до бюджетів спрямовано на 1,1 млрд  грн, або на 17% податків більше. Про це свідчить інформація ГУ ДПС у Черкаській області.

Найбільшу динаміку зростання отримали надходження у місцеві бюджети, яких у порівнянні з минулим роком стало на 641,4 млн грн більше. Такому прориву серед іншого сприяло завершення реформи децентралізації та утворення в області багатьох нових громад. Децентралізація дозволила акумулювати значну частину податків у місцевих скарбницях. Зокрема, після створення ОТГ на місцях залишаються єдиний податок (4 група) та 60% податку на доходи фізичних осіб (ПДФО). Саме ці податки є основними наповнювачами бюджету кожної громади.

Логічно, що сума податків залежить від наявності в ОТГ різних підприємств та відповідно – робочих місць. Далі – від розміру заробітних плат та плат за оренду паїв. І звичайно – від прозорості та відповідальності бізнесу. Сплачена у конвертах зарплата не конвертується у податки, а отже і не веде до розвитку громади.

Локомотивом такої прозорості та відповідальності на Канівщині завжди був агрохолдинг МХП та його підприємства в регіоні – ПрАТ «Миронівська птахофабрика» та ТОВ «НВФ «Урожай». Як повідомлялося раніше, протягом 2017-2020 МХП років сплатив до бюджетів всіх рівнів 15, 8 млрд гривень, з яких 5,5 млрд грн отримали місцеві бюджети.

За I півріччя 2021 року МХП перерахував до бюджетів всіх рівнів понад 1,8 млрд грн податків та зборів, з яких майже 900 млн грн надійшли до місцевих бюджетів. Ще понад 600 млн грн компанія спрямувала на виплату єдиного соціального внеску. Загальна сума податків, зборів та внесків склала 2,4 млрд, що на 28% (або 524 млн грн) більше, ніж за аналогічний період попереднього року. В той же час  «Миронівська птахофабрика» та «Урожай» сплатили разом у місцеві бюджети Канівщини майже 52 млн грн, що будуть спрямовані на добробут громад. В деяких громадах внески підприємств МХП стали по-справжньому бюджетоутворюючими. Зокрема:

  • Степанецька ОТГ – 38 млн грн, що становить 67 % від загального бюджету
  • Ліплявська ОТГ – 4,71 млн грн, що становить 43,3 % від загального бюджету
  • Бобрицька ОТГ – 4,82 млн грн, що становить 32,7 % від загального бюджету

Крім того, понад 4,43 млн грн надійшло до бюджету Канівської ОТГ.

– Збільшення статків громад, яке ми бачимо у I півріччі цього року, стало можливим як завдяки остаточному переходу від сільрад до ОТГ, так і завдяки якісно прозорішому ставленню бізнесу до своїх податкових зобов’язань. Можна сказати, що багаторічна політика МХП стосовно чесної сплати всіх передбачених законом податків починає бути нормою і для багатьох інших підприємств та компаній, – розповів директор ТОВ НВФ «Урожай», депутат обласної ради Олександр Воскобойнік.

За словами ж директора ПрАТ «Миронівська птахофабрика» Ольги Форостяної, у 2021 році МХП продовжує втілювати стратегічну мету щодо трансформації з сировинної компанії у кулінарну, як і інший бізнес, зіштовхується з новими труднощами, пов’язаними з пандемією COVID-19. Однак, попри пов’язані з цими чинниками великі затрати, МХП продовжує розвивати аграрний сектор економіки та експортний потенціал України, дбає про своїх співробітників.   

«Працювати чесно та прозоро, бути відповідальним роботодавцем – наше головне правило і воно залишиться незмінним!», – наголосила Ольга Форостяна.