Питання забезпечення готовності до проведення заходів захисту населення і територій у разі виникнення радіаційної загрози розглядали на засідання комісії з ТЕБ та НС, у якому взяли уасть у ньому взяли представники міської влади, структурних підрозділів та управлінь виконавчого комітету, керівники комунальних підприємств міста, медичних установ, ДСНС, держпродспосживслужби, санстанції, метеостанції, старости сіл та інші.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію Канівської міської ради.

Враховуючи постійний ядерний шантаж з боку російських військ та для перевірки злагодженості дій спеціальних служб члени комісії ТЕБ та НС повторно обговорили та переглянули план дій у разі виникнення надзвичайної ситуації, пов’язаної з можливим  підривом Запорізької АЕС. 

За словами головуючого на засіданні комісії Володимира Святелика, минулого року у серпні комісія вже розгортала свою роботу для реагування на можливу надзвичайну ситуацію.

«Минулого року ситуація була навіть складніша ніж зараз, адже тоді російські військові захопивши АЕС, завезли туди боєприпаси та провели мінування. На сьогодні майже всі енергоблоки не виробляють електроенергію, однак загроза техногенної катастрофи все ж є. Тому міська влада має бути готова до будь-якого сценарію розвитку подій», – наголосив Володимир Святелик.

Головна лікарка Канівської багатопрофільної лікарні Віра Шапошник зауважила, що жоден із можливих варіантів подій на Запорізькій АЕС наразі не потребує йодної профілактики.

«Йодопрофілактика має сенс лише тоді, коли є реальна загроза надходження радіоактивного йоду в організм. Так як майже всі реактори станції переведені в стан «холодного зупину», то у разі гіпотетичної аварії чи теракту на ЗАЕС викид радіоактивних речовин не міститиме ізотопів йоду. Саме тому йодопрофілактика не потрібна та навіть може бути шкідливою для здоров’я», – наголосила медикиня та додала, що рішення про прийом йоду населенням буде ухвалюватися місцевими органами виконавчої влади на основі прогнозу радіаційної обстановки.

Згодом присутні обговорили нагальні питання роботи штабу з ліквідації наслідків НС і провели уточнення сил та засобів, які у разі виникнення можливої аварії мають залучатися до ліквідації її наслідків  (пожежні підрозділи, медичний персонал, держпродспоживслужба, комунальні працівники, національна поліція тощо).

Також за підсумками засідання комісії ТЕБ та НС було вирішено актуалізувати інформаційну пам’ятку «Як діяти у разі радіаційної аварії?», яка буде оприлюднена  на офіційному сайті Канівської міської ради та інших ресурсах окремим інформаційним блоком.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що черговий вантаж підтримки доставили на Херсонщину із Черкаської області (фото).