Під час продовження засідання сесії міської ради, яке відбулося 1 серпня, до депутатів звернулася заступниця Канівського міського голови Галина Москаленко, яка доповіла про стан справ на комунальному підприємстві «Управління ВКГ» та висловила сподівання, що депутати на найближчій сесії підтримають програму відшкодування різниці в тарифах на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення у 2024 році.
Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію Канівської міської ради.
Зауважимо, відповідна програма дозволить зменшити фінансове навантаження для канівців та комунального підприємства «Управління ВКГ», адже після її ухвалення місцева влада зможе відшкодовувати різницю в тарифах на ці послуги з міського бюджету.
Зі слів заступниці міського голови Галини Москаленко, наразі склалася ситуація, коли КП «Управління ВКГ» надає населенню послуги за цінами, нижчими за економічно обґрунтовані. Адже зросла вартість електроенергії (28,3%), матеріалів (до 64%) мінімальної зарплати (12,8%) та інших складових тарифу. Це призводить до збитків та погіршення фінансового стану цього комунального підприємства.
«Якщо на тариф за теплопостачання для населення накладений мораторій і щомісячно комісія Черкаської ОДА приймає та розглядає документи на погашення різниці в тарифах з держбюджету, то для «водоканалу» немає такої можливості. У січні 2024 року рішенням виконкому ми встановили економічно обґрунтований тариф, але застосовували його на рівні 2023 року, щоб зменшити фінансовий тиск на населення. Так, різниця в тарифі станом на 2023 рік склала 3,1 млн грн, а у 2024 році – 4, 1 млн грн.», – зазначила вона.
Також через відсутність коштів для оплати різниці в тарифах, підприємство не виконало інвестиційну програму у 2023 році, яка мала на меті покращення надання послуг. Натомість кошти спрямували на те, щоб розрахуватися із заборгованістю за електроенергію, яка склала понад три мільйони гривень.
«Ситуація ще більше погіршилася у червні-липні, коли почалися тривалі відключення електроенергії, які призвели до проблем з подачею води. Загалом за ці місяці через використання генераторів та придбання палива до них витрати збільшилися на 677 тис. грн», – наголосила Галина Москаленко.
Зважаючи на вищенаведені аргументи, підприємство знову може потрапити у ситуацію попередніх років по боргах.
«Тож зараз маємо два шляхи розв’язання цього питання: або підвищити тариф для населення, збільшивши вартість 1 м³ за водопостачання на 6 грн, а за водовідведення – на 4 грн, або приймаємо програму відшкодування різниці між фактичними витратами та нарахуваннями й виплачуємо кошти з місцевого бюджету», – підсумувала свій виступ Галина Москаленко.
Під час чергового засідання сесії Канівської міської ради 27 червня депутати вже розглядали програму відшкодування різниці в тарифах на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення у 2024 році, однак не погодили її. Після обговорень відповідної програми депутатам не вистачило необхідної кількості голосів, щоб її ухвалити.
Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що питання встановлення тарифів на опалення розглянуть члени виконавчого комітету.
Закликаємо заступницю написати заяву на звільнення. Ця маска легко особисто причетна до 40 млн.грн. , які втратив місцевий бюджет лише за три роки – результат аудиту. http://kanos.com.ua/nimetski-partnery-peredaly-suchasni-nabory-dlya-kanivskyh-nadzvychajnykiv-foto/
Ти, орле сизокрилий, бабу Галю не зобижай! Вона потужний політик!
Якщо щось доручено Бабі Галі, то це щось гниле і паскудне, таке, за яке пристойна людина не візьметься, щоб не замаратись.
В усьому світі,жителі елітних районів сплачують значно вищі кошти за електрику,проїзд в громадському транспорті,воду,прибирання,вивезення сміття,тому,що не всі можуть жити в цих елітних районах.А в нас чомусь бідні платять за багатих,комунізм.
Елітні райони міста Героїв Дніпра,206 Дивізії які живуть в центрі і все поруч-банки,всі держустанови,школи,дитячі садочки,супермаркети,центральна річка України,парки,сквери-просто курорт.А в курортних зонах тарифи інші.Не можеш платити за сервіс-переселяйся.Там можуть жити ті хто може це все оплачувати.А дотації тільки для віддалених,бідних районів.
Яка дотація буде на водовідведення жителям мікрорайонів Копані,Костянець,Паркової,Свердлова,Пушкіна,Пекарів,Межиріча,Пекарів,Хмільна і таких інших.Чому бідні повинні платити за багатих.От і вся захмарна ціна на квартири в Каніві в центрі.Плата за все обслуговування “3 копійки”,й за тебе всі нещасні платять.
Певно старенька вже ця жіночка,користі для громади не приносить,обов”язково потрібно звільняти.Нехай шукає собі іншу роботу.
Не можеш платити-переселяйся.
Кажуть “майбутьній мер” Каніва Корнієнко хоче збільшити в рази плату за місце на ринку.От люди вимушені тіувти від “иайбутнього мера”просто на дороги навпроти АТБ,на зупинки,під багатоповерхівки.Чомусь вони не хочуть платити великі містові.А ринок постійно збитковий.
Бідний платить за багатого.
Який с корнєя мер єслі він ринок довів до ручки. Був ринок скажем чесно так собі, а при корнєю ваще превратився в руїну. Таких дєятєлєй до власті ніззя і на кілометр подпускать, вони всьо угроблять!