У Каневі відбувся традиційний п’ятий фестиваль іноземних мов серед учнів усіх шкіл міста, почесними гостями на якому цьогоріч стали депутат Верховної Ради України Владислав Голуб та почесний гість із Ламберсара, засновник Асоціації «Канів – Ламберсар – Україна» Жан-Марі Роже.

«Цим заходом ми завершуємо німецько-український мовний рік та розпочинаємо рік французької мови. Загалом за цей період було проведено та взято участь у дуже багатьох різних форумах, змаганнях, конкурсах... І майже на усіх заходах наші діти посідали призові місця», - зазначила на початку заходу головний спеціаліст відділу освіти, вчитель німецької мови Тетяна Яковіна.

Новий навчальний рік у Каневі присвячений одній із найбільш романтичних та милозвучних мов - французькій. Вивчають французьку в Каневі з 1999 року, але на сьогодні лише в одному навчальному закладі – спеціалізованій школі з поглибленим вивченням іноземних мов №6.

Відкривав рік французької мови почесний гість із Ламберсара, засновник Асоціації «Канів – Ламберсар - Україна» Жан-Марі Роже.

«Присутність сьогодні такої кількості людей у залі свідчить, що канівці цікавляться іноземними мовами, в тому числі, і французькою. Французька – одна із світових мов, які об’єднують людство. В Україні французька – третя іноземна мова за популярністю після англійської та німецької. На сьогодні її вивчають 300 тис. учнів по всій країні. Сьогодні французькою спілкуються на всіх континентах світу. За обсягами спілкування вона посідає шосте місце в світі. Для 32-х країн французька є державною. Також вона - офіційна мова ООН, ЄС, Міжнародного олімпійського комітету тощо. Довгий час саме французька вважалася мовою еліт. Нею спілкувалися при королівських дворах у Росії, Великобританії, що сприяло її популярності у всьому світі. Наразі французька – це мова культури, інноваційного розвитку та прогресу», - зауважив Жан-Марі Роже.

Привітав учасників та надихнув усіх на вивчення іноземних мов народний депутат України Владислав Голуб, який вільно володіє англійською й французькою, що й продемонстрував у своїй промові.

«Без знання іноземної мови важко уявити сучасну, прогресивну людину, а особливо - молодь. Приємно, що в Каневі створені всі умови, щоб привити молоді бажання до знання іноземних. І сьогодні я побачив результати спільної роботи – діти показали кращі результати на олімпіадах, продемонстрували нам високий рівень володіння мовами. Невеличкий внесок, як перекладач за фахом, зробив і я. Поспілкувався з учнями канівських шкіл англійською, провів кілька уроків під час свого приїзду наприкінці вересня. І нехай всі ці події, які відбулись в рамках марафону вивчення мов, стануть потужним поштовхом в майбутньому для нашої української молоді»,- зазначив Владислав Володимирович.

Після привітальних слів почесних гостей свята учасники фестивалю - шість команд від кожного навчального закладу міста показували свої знання та вміння не лише володінні іноземних мов, а й у танцях, співах. Представили учасники й відео-презентації, де продемонстрували власний погляд на життя школи в іноземній країні.

У перервах між виступами свої творчі дарунки глядачам представили особливі діти - учень ЗОШ №3 Андрій Туренко і учениця ЗОШ №4 Анастасія Капустинська.

По завершенню фестивалю всі команди та їх наставники були нагороджені грамотами, солодкими призами та подарунками від численних спонсорів. Канівський нардеп Владислав Голуб нагородив цінними подарунками призерів обласних олімпіад із англійської та німецької мов у 2018 році та їх наставників.

Окрім цього почесний гість вручив подарунок переможниці конкурсу «Учитель року-2018» Юлії Тригуб - учителю німецької мови Канівської спеціалізованої школи №6 з поглибленим вивченням іноземних мов, яка посіла ІІ місце на обласному рівні та увійшла в 50-ку кращих учителів проекту «Global Teacher Prize».

Світлина від Владислав Голуб / Vladyslav Golub.

Світлина від Владислав Голуб / Vladyslav Golub.

Світлина від Владислав Голуб / Vladyslav Golub.

Світлина від Владислав Голуб / Vladyslav Golub.

Світлина від Владислав Голуб / Vladyslav Golub.

Світлина від Владислав Голуб / Vladyslav Golub.

Світлина від Владислав Голуб / Vladyslav Golub.

Світлина від Владислав Голуб / Vladyslav Golub.

Світлина від Владислав Голуб / Vladyslav Golub.