На Черкащині оголошений клич: творці стрічки про Голодомор звертаються за допомогою до місцевих мешканців, які зможуть переповісти реальні історії тих часів.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на пост Вікторії Трофіменко у Facebook.

Український кінорежисер і сценарист Вікторія Трофіменко, яка працює над проектом повнометражного фільму про Голодомор «Яків», шукає історії реальних людей, які зможуть переповісти родичі.

В основі стрічки історія про голову колгоспа Якова Дробота, котрий допомагав людям під час голоду 1931-33-х, тим самим врятувавши 2800 людей, не допустивши масових смертей і канібалізму в селі на Черкащині.

Відтак, режисер шукає подібні історії мешканців Черкащини та звертається із проханням зв’язатися із нею, щоб поділитися історіями своїх родин.

 «Час знайти і оприлюднити імена героїв, котрими нація повинна пишатись. Тих людей, завдяки котрим ми як нація живемо. Шукаю оповіді про наших українських Шиндлерів. Кількість врятованних людей не є принциповою, принциповими є людські життя і історії людей, що вижили в тих умовах», - зазначила Вікторія Трофіменко.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що особливі діти спільно із учасниками KanivFest візьмуть участь у незвичайній атракції.