Науковці продовжують бити на сполох та засуджують ідею будівництва Канівської ГАЕС в районі села Бучак.

Відповідний висновок слідує з листа, підписаного директором Інституту геологічних наук України НАН України, академіком Петром Гожиком, інформує «Kanos».

Згідно документу, науковець відзначає, що зона, на якій заплановане майбутнє будівництво, характеризується надзвичайно складною геологічною будовою.

«Всьому геологічному світу він відомий, як Канівські дислокації, де корінні породи залягають під різними кутами нахилу (навіть вертикально), що зумовлено їх переміщенням по зонах розломів. В таких районах взагалі велике будівництво протипоказано. Велика маса води у водосховищі спричинить додаткове навантаження на дислоковані породи і їх зміщення по тріщинах. Цьому сприятимуть і вібраційні процеси, неминучі при спуску води. Ще одна загрозі - це землетруси, які, як відомо, час від часу відмічаються в Україні. Для активізації тріщин буде достатньо і 3 балів», - йдеться у тексті листа.

Зважаючи на це, академік НАН України переконаний, що спорудження Канівської ГАЕС в районі села Бучак може призвести до непоправних наслідків, а тому негативно відноситься до відповідної ініціативи.