Питання безпечності купання у Дніпрі прокоментував директор Канівської ГЕС Василь Гринь, який озвучив власне бачення щодо того, чому у Каневі немає офіційного пляжу.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію із сайту «Дніпрова Зірка».

Після останньої трагедії, що сталася 18 червня цього року на так званому «дитячому пляжі» й забрала життя двох неповнолітніх братів, у виконкомі Канівської міськради відбулося засідання комісії, на якому констатували, що у Каневі немає жодного пляжу, тож купатися в Дніпрі офіційно заборонено.

За словами керівництва міста, це пов'язано із роботою Канівської ГЕС, що викликає високу течію, різкі перепади та вири води. Розвінчати міф про неможливість облаштування пляжу в Каневі через діяльність Канівської гідроелектростанції узявся її керівник - Василь Гринь.

«Мене обурює, що у відсутності пляжу в Каневі звинувачують Канівську ГЕС. За цією логікою пляжів не має бути і в інших містах, де працюють гідроелектростанції. Але ж і в Києві, і в Запоріжжі, і в Кременчузі, і в Дніпрі, де працюють ГЕС, є офіційні пляжі», - зауважив Василь Гринь.  

«На мою думку, місцева влада використовує діяльність Канівської ГЕС як надуману причину, аби не облаштовувати в місті офіційного пляжу. Діяльність ГЕС і відсутність пляжу нічим не пов'язані, а подібні заяви згубно впливають на імідж нашої компанії.

Охоронна зона Канівської ГЕС складає 500 метрів від станції вниз за течією Дніпра.  Заборон для облаштування пляжу поза цією зоною не існує. Окрім того, облаштовувати пляжі дозволено як у нижньому, так і верхньому б'єфі гідроелектростанції. Нерівності дна та глибина водойми на місці пляжу можуть бути відкориговані до потрібних показників, як це було зроблено в інших містах, де працюють гідроелектростанції. А перепади води, що виникають при роботі гідротурбін і, за твердженням місцевої влади, стають на заваді облаштуванню пляжу, в літній період мінімальні й складають до 0,5 метра», - аргументував свою позицію очільник підприємства та запевнив, що із боку гідроелектростанції ніяких заборон на облаштування пляжу не існує. Для цього потрібні лише бажання місцевої влади та кошти.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що  міський голова на засіданні нагадав, що жодного офіційного пляжу у Каневі немає.