Підрозділи гідрометеослужби продовжують вести контролювати радіоактивне забруднення природного середовища нашої області.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на  інформацію начальника Черкаського обласного гідрометеоцентру Віталія Постриганя.

Радіаційне навантаження на приземний шар атмосфери утворюється внаслідок дії цезія 137 і стронція 90 чорнобильського походження та природних радіонуклідів (ізотопів земної кори та радіонуклідів космічного походження). 

За даними метеостанцій, добові значення гамма фону у липні
коливались в межах 10 – 17 мікрорентген за годину (мкР/год). Значення на рівні 17 мкР/год були зафіксовані у с. Озірна Звенигородського району.

Найбільша кількість днів зі значеннями мінімального радіаційного фону спостерігалась у м. Чигирин (10 днів) та м. Черкаси (8 днів). Для порівняння, метеостанція Чорнобиль зафіксувала у липні максимальні значення гамма-фону на рівні 22 мкР/год.

Середні значення гамма-фону за липень були такими:
12 мкР/год – у місті Чигирин, 
13 мкр/год – у містах Жашків, Золотоноша, Сміла, Черкаси. 
14 мкр/год – у містах Канів, Умань та с. Озірна Звенигородського району.

Контрольний рівень природного гамма-фону, становить 25 мкР/год.

Вміст у поверхневій воді Цезія 137 та Стронція 90 регулярно, з періодичністю 1 раз на місяць, контролюється у Кременчуцькому водосховищі в районі м. Канева. Результати свідчать, що концентрації Цезію 137 знаходяться в межах значень 1985 року (доаварійний період), а концентрації Стронцію 90 ще перевищують доаварійний період, але всі ці значення набагато нижчі допустимих рівнів по питній воді.

Отже, радіаційний стан природного середовища Черкаської області знаходиться в стабільному стані. Значення гамма фону знаходяться у межах рівнів, обумовлених випромінюванням радіонуклідів природного та космічного походження.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що надзвичайними попереджають про найвищий рівень пожежної небезпеки.