Діяльність прокуратури щодо примусового припинення права власності іноземців на земельні ділянки сільськогосподарського призначення має першочерговий пріоритет, адже ця земля є об’єктом права власності  Українського народу та основним національним багатством, що знаходиться  під особливою охороною держави.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію пресслужби Черкаської обласної прокуратури.

За ініціативи прокуратури Городищенським районним судом у 2023 році ухвалено рішення про конфіскацію у громадянки країни-агресора земельної ділянки загальною площею близько 2 гектарів з цільовим призначенням для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, вартістю 49 тисяч гривень.

Наразі рішення суду виконане, право приватної власності на землю за громадянкою російської федерації припинено, земельна ділянка передана у власність держави.

Довідково: згідно із законодавством України іноземцям заборонено отримувати та мати у власності землі сільськогосподарського призначення. Отримавши такі землі у спадок, особа, яка не є громадянином України, зобов’язана упродовж одного року з моменту набуття права власності на земельну ділянку здійснити її відчуження іншій фізичній чи юридичній особі України. У разі невиконання цієї вимоги закону, земельні ділянки підлягають конфіскації за рішенням суду.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що адміністратор спільнот, який закликав до захоплення державної влади, отримав реальний строк на Черкащині (фото).