Розпорядженням Кабінету Міністрів України на початку липня було виділено кошти на соціально-економічний розвиток місцевих громад. З певною затримкою ці кошти на початку вересня все ж почали надходити у місцеві бюджети.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію Канівської міської ради.

Всього громадам Черкащини на облаштування об’єктів соціальної та економічної сфер розпорядженням КМУ від 10 липня 2019 р. № 500-р виділялось більше 95 млн. грн. Найбільшими отримувачами коштів були Городищенська міська громада – 11 млн 272 тис.грн, Корсунь-Шевченківська міська рада 15 млн. 553 тис. грн, Чорнобаївська селищна рада – 6 млн. 023 тис.грн., Білозірська сільська рада – 1 млн 877 тис.грн.

За отримані з субвенції кошти Кам’янська міська рада планувала придбати шкільний автобус, Канівська міська – здійснити капітальний ремонт школи, Корсунь-Шевченківська – провести реконструкцію та будівництво водогону, Уманська міська – облаштувати набережну Осташівського ставу, Катеринопільська селищна – відремонтувати дах ДНЗ, Чорнобаївська селищна – відремонтувати дорогу, Білозірська сільська –  побудувати велодорожку, Медведівська сільська – придбати оргтехніку для опорної школи.

Не встигли громади потішитися довгоочікуваним грошам, які отримали для спорудження вкрай необхідних об’єктів соціальної сфери, як Державна казначейська служба України, на виконання доручення Мінфіну, цими днями звернулася до громад з проханням … повернути кошти.

За попередньою інформацією, Міністерство фінансів України отримало доручення призупинити проведення видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій за рахунок коштів відповідної субвенції, перерахованої у вересні 2019 року, без надання пояснень і законодавчих підстав щодо здійснення таких операцій.

Асоціація міст України рекомендує громадам не надавати письмову згоду на повернення коштів та звертає увагу місцевих рад на відсутність законодавчих підстав щодо надання органами місцевого самоврядування згоди на проведення операцій із відкликання коштів з рахунків місцевих бюджетів.

Враховуючи той факт, що ці кошти вже передбачені у рішеннях про місцевий бюджет, укладені договори з підрядниками та є потреба у проведенні розрахунків за договорами, АМУ рекомендує громадам не повертати дані кошти добровільно.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що майже 1 млн.грн.субвенції виділено на капітальний ремонт Канівської ЗОШ №4.