Рятувальники поспілкувалися із екстрималами, які, незважаючи на трагічні події минулого року, розпочали купальний сезон пірнаннями із причалу.
Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію Канівського районного відділу управління ДСНС України у Черкаській області.
У Каневі на комплексі «Авто-ріка», незважаючи на минулорічну трагедію, знову відбуваються небезпечні купальні розваги. 2 травня поточного року, попри заборони купатися у даному місці спостерігається значне скупчення підлітків, які влаштували купальні розваги шляхом стрибків з причалу. Співробітниками Канівського районного відділу ДСНС України у Черкаській області здійснено профілактичний рейд з метою роз’яснення відпочиваючому населенню правил безпеки на воді та заборону купатися в даному місці.
Причиною загибелі людей на воді найчастіше є не стільки незнання правил поведінки, скільки нехтування ними. Тому Канівський районний відділ ДСНС України у Черкаській області нагадує правила поводження на водних об’єктах, щоб відпочинок не перетворився на трагедію.
Відтак, найбільш сприятливою для купання є безвітряна сонячна погода з температурою повітря 22°С та води 18°С. Найкращий час – ранок або вечір, коли сонце гріє, але немає небезпеки перегрівання. Після тривалого перебування на сонці, не пірнайте у воду з розбігу, а заходьте поступово, можна спочатку декілька разів зануритися у воду. Різка зміна температури дуже небезпечна для людського організму, особливо для людей з хворим серцем. Плавати у воді потрібно не більше 20 хв.
Купатися треба на пляжах, водних станціях, адже місця колективного відпочинку завжди мають необхідні засоби для надання допомоги потерпілим, та й коли поруч з вами є багато людей, то у разі небезпеки можна розраховувати на допомогу. Якщо у воді ви відчуваєте, що втрачаєте сили, або тіло зводять судоми, чи ви побачили потопельника, а самі не вмієте плавати, - не соромтеся, кличте на допомогу.
В останні роки значно збільшується небезпека відпочинку людей на воді в місцях, де використовують привізні плаваючі технічні засоби у вигляді різних «водних велосипедів», «водних скутерів», моторних човнів та ін., які самочинно спускаються на воду з автомобільних причепів.
Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що небезпечні розваги на воді у Каневі привели до трагедії, внаслідок якої загинула дівчинка.
Що з цього приводу кажуть камери спостереження у кабінеті Ренькаса ?!
Вони, напевно, вже втомилися охороняти спокій цього вельми шановного талановитого господарника ?!
Напевно, просять Ренькаса встановити їх на причалі та зробити напис – застереження “Стрибнув у воду – попав у кадр. Чекай до себе додому поліцію – штраф 20 тис.грн. ”
***