Представники канівської громадської організації відвідали Фірзен у межах програми обміну досвідом «Jobshadowing».

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію із сторінки громадської організації суспільних ініціатив «Разом» у Facebook.

«Більше тижня пройшло, з моменту, як ми повернулись з Німеннини до Канева. Цей час, нам потрібен був, щоб все переосмислити, зробити висновки і написати цей пост. Неймовірні враження та відчуття ми отримали під час поїздки до Фірзена, цей візит в рамках програми обміну досвідом надовго залишиться в наших спогадах.

Це пост вражень та великої подяки.

Отже, величезна подяка людині-легенді Фріцу Майєсу (засновнику та керівнику організації “Друзі Канева”), Зігрід Майес та всім учасникам організації “Друзі Канева” за постійну допомогу для нашого міста протягом 26-ти років. Масштаби цієї допомоги просто вражаючі. До цього візиту ми навіть не здогадувались про їх об'єми. Окрема подяка за врятовані життя понад 80-ти маленьких канівчан, що лікувались в Німеччині.

Також дуже хочеться відзначити та подякувати Фаругу (єдиному працівнику складу гуманітарної допомоги), це людина, робота якої вразила нас до сліз, адже він особисто перебирає кожну річ для відправки та підписує від руки кожну коробку. Дуже зворушливо було побачити серед великої кількості коробок, швейну машинку для Волонтерського центру. Фаруг дуже переймався, чи вірно написав адресу цього центру.

Дякуємо Даніелю, Анні та Еріку за те, що присвятили нам багато часу та показали в усій красі Фірзен, Бон, Дюсельдорф та Кьольн. Вони розповіли багато цікавого про німецьку програму для молоді і спорту (чим надзвичайно нас надихнули на нові проекти), розповіли про принципово відмінний від нашого підхід до роботи з дітьми у підготовці різних проектів чи виставок. Цікавим було дізнатись про соціальні служби та людей, задіяних в цій сфері, тісну взаємодію між ними. Вразив інклюзивний дитячий садочок, в якому дитиноцентризм задіяний в повному обсязі, де діти вільно пересуваються по всіх групах та кімнатах, де саме вони обирають, чим займатись (майструвати, грати на музичних інструментах, малювати чи просто дуріти).

Дуже потішила велика кількість спортивних майданчиків (футбольні поля, скейтпарки, памп-треки, баскетбольні майданчики, мотузкові парки). І вся ця інфраструктура для розвитку молоді, для убезпечення її від хибного вибору.

Також подяка бургомістру (тобто меру) міста Фірзен Сабіні Аннемюллер та її команді. Надзвичайно привітна та відкрита жінка з гарним почуттям гумору. Дуже раді знайомству з гостинною та турботливою пані Ірміною, яка нас балувала та дивувала смачнючими стравами німецько-польської кухні.

Також нас приємно вразило більш близьке знайомство з нашим мером, невимушене та веселе спілкування з яким залишило найприємніші спогади про поїздку (сподіваємось, що в нього такі ж враження).

Ми летіти до Фірзена з місією налагодити зв'язки для подальших спільних культурних проектів. Перші результати мешканці Канева зможуть побачити вже зовсім скоро. Є ряд і довгострокових проектів, на реалізацію яких ми дуже сподіваємось», - зазначено у пості активістів.

 

 

  

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що представниця канівської громадської організації вивчала досвід Естонії у сфері екології.