Напередодні відзначення 940-ї річниці від заснування Канева в рамках акції «Зроби Каневу подарунок» відбулася урочиста презентація книги Івана Буренка «Канівська старовина. Нариси про минуле Канева».

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію із прес-служби Канівської міської ради.

«Ця книга писалася не одразу, а років 10-15. Я ходив по людях, збирав інформацію. Розпитував, цікавився... Обійшов увесь Канів.  Я хотів написати таку книгу, яка була б цікава для всіх канівців, щоб там були прізвища канівців, щоб у цій книжці звучало їхнє життя...Тут йдеться про все: про церкви, підземні ходи, про вулиці міста. Я не писав від себе, а те, що мені розповідали місцеві жителі. Сьогодні в Каневі проживає багато приїжджих, які не знають про місто Канів, не цікавляться ним. Своєю книгою я хочу нагадати канівцям, де ми живемо. Коли працював над книгою, доводилось часом і вночі вставати. Думка залізає в голову і поки не викладеш її – не заснеш. Так і вийшла така книга. Книга, яка  доказує, книга, яка спорить, книга, яка упорядковує старе і відкриває нове», - говорить про свій доробок Іван Буренко. 

Вітали автора заступник міського голови Наталія Матінова, представники Канівської літературної студії «Зорянка» Тамара Яковенко і Віктор Труфанов, науковий співробітник Шевченківського національного заповідника Зінаїда Тарахан-Береза та інші.

«Ця книга має пробудити у всіх канівців любов до свого міста», – зауважила Зінаїда Тарахан-Береза.

 Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що до 940-річчя Канева вийшла друком книга про історію міста.