Вже вдруге у Каневі проводять щорічний дитячо-юнацький турнір із футболу пам’яті воїнів АТО.

Про це повідомляє спеціальний кореспондент «Kanos».

Традиційно перед початком спортивних змагань організатори провели естафету пам’яті, у межах якої канівської воїни АТО відвідали могили своїх полеглих побратимів із Канева та району. Також напередодні змагань були проведені лінійки у школах Бобриці та Конончі, на яких були присутні місцеві мешканці та родичі загиблих АТОвців.


На урочистому відкритті турніру, яке відбулося 13 вересня, виступили Канівський військовий комісар Віталій Орел, колишній заступник командира 2-го танкового батальйону 17 танкової бригади, суддя змагань Микола Порожній, капітани команд та місцеві воїни АТО.Після проведення змагань, у перший день учасників почастували смачною солдатською гречаною кашею, яку організували партнери проведення турніру. Зранку наступного дня, 14-го вересня, на стадіоні розпочалися футбольні змагання та продовжилася естафета пам’яті – учасники відвідали могили загиблих учасників АТО із Канева та поклали квіти до пам’ятних знаків.


У підсумку ж усіх змагальних днів, переможцем футбольного турніру стала команда ДЮСШ з Яготина, друге місце посіла команда ДЮСШ з Миронівки, а третю позицію виборола команда із Лебедина.
В ході церемонії нагородження, військовий комісар Віталій Орел нагородив всіх тренерів команд грамотами за успіхи в патріотичному навчанні підростаючого покоління та грошовими преміями.

Призами та преміями також нагородили кращого воротаря, захисника, півзахисника, нападника і бомбардира змагань. Окрім цього, назвали футболіста, що отримав приз глядацьких симпатій, а також кращого гравця змагань, яким цього року став Віктор Хоменко із Канева. Кожному учаснику змагань подарували ручку із канівською символікою.Крім того, цього року для гравців було засновано спеціальний приз. Про це розповів Юрій Паньковецький, організатор турніру, учасник АТО, а нині лікар канівської лікарні: «На честь загиблого воїна АТО Сергія Кобченка, який був вихованцем Канівської ДЮСШ, цього року було засновано приз ім. Кобченка – «Надія футболу Канівщини».


Його отримав гравець Канівської ДЮСШ Олег Басистий, якому вручили нову футбольну форму.

Наприкінці церемонії, всі учасники змагань хвилиною мовчання вшанували загиблих канівчан, які були названі поіменно.

Загалом ідея започаткування дитячого турніру з футболу виникла у військових ще тоді, коли вони перебували на передовій. Так, вже другий рік поспіль вона активно втілюється у життя за підтримки Всеукраїнського об’єднання ветеранів АТО, громадської організації «Побратим-Схід», міської ради та компанії ПрАТ «Укргідроенерго.

«Компанія Укргідроенерго підтримала турнір пам'яті воїнів АТО. Ми дуже цінуємо і завжди пам'ятатимемо подвиг наших хлопців, які захистили нашу незалежність. Як ключова гідрогенеруюча компанія України ми робимо все, щоб забезпечити енергетичну незалежність України. Футбол – командна гра. Всі ми, енергетики, громадяни, активісти, теж маємо діяти як одна команда, щоб забезпечити краще, більш заможне і більш безпечне майбутнє нашої України», - зазначив Василь Гринь, директор філії «Канівська ГЕС».