У вихідні на Черкащині буде тепло, температурний фон квітневий: вночі 0-5° тепла, вдень 7-12° тепла. Південні вітри та часом невеликі дощі.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію начальника Черкаського обласного гідрометеоцентру Віталія Постриганя.

За прогностичними розрахунками, наступний тиждень пройде під знаком серії циклонічних вихорів  з характерним одноманітним типом метеоумов – переважанням хмарної погоди та майже щоденними опадами різної інтенсивності у вигляді дощу, іноді з мокрим снігом. Температура вночі 0-5° тепла, вдень 5-10° тепла.

Озимина вегетує з початку третьої декади лютого, що практично на місяць раніше середніх багаторічних строків. Вегетативна маса зростає повільно, натомість добре формується коренева система та додаткові стебла кущистості. Стан посівів – добрий.

З початку березня продовжується практично одночасне набухання бруньок у більшості плодових. Поки немає цвітіння – немає і ризику їх пошкодження. Сніг, що випав є звичайним явищем для березня, танення якого забезпечить поповнення верхніх шарів ґрунту вологою, яка вивітрилася за період тритижневої відсутності дощів. З похолоданням та випадінням снігу, температура ґрунту на глибині 10 см знизилася до 2-3º тепла.

Періоди припинення опадів та підсихання ґрунту необхідно ефективно використовувати для початку весняної сівби, яка цьогоріч в Україні розпочалася з кінця лютого.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що про коливання рівня води у водосховищі із можливим затопленням прибережних територій попереджають метеорологи.