COVID-сертифікат, дійсний ПЛР-тест або ж експрес-тест – саме такі документи повинні мати при собі пасажири, які хочуть скористатися міжміськими або міжобласними перевезеннями. Якщо таких документів не буде, то перевіряльники мають право «зняти» пасажира з рейсу та скласти за фактом порушення карантинних обмежень адміністративний протокол.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію пресслужби Черкаської ОДА.

Такі нові правила пасажирських перевезень в умовах карантину почали діяти з 21 жовтня. Відтоді Укртрансбезпека та Нацполіція спільно проводять на Черкащині рейдові перевірки перевізників і пасажирів. Про перші результати розповіли на брифінгу в ОДА начальник Центрального міжрегіонального управління Укртрансбезпеки Олег Лучин і заступник керівника Управління патрульної поліції області Сергій Шевчук.

Розпочали роз’яснювальну роботу серед перевізників ще за тиждень до запровадження нових правил. Представники Нацполіції спільно з Укртрансбезпекою працюють на 25 автостанціях області та основних залізничних вокзалах. За цей період перевірили понад сотню автобусів, на 11 з яких виявили порушення.

– Є кілька стаціонарних пунктів в Умані та Золотоноші, які фактично працюють цілодобово, – розповів начальник Центрального міжрегіонального управління з Укртрансбезпеки Олег Лучин. – Крім того,  в нас постійно працюють чотири мобільні бригади, починаючи з 6 ранку, та в пікові моменти навантаження. Позиція служби – не карати, а проводити широку роз’яснювальну роботу. Якщо тиждень тому нас сприймали негативно, у «штики», то зараз усі ставляться з розумінням. Висадку пасажирів на лінії ще не практикували, а попереджали в момент посадки на автобус. Утім термін, який ми собі визначили на роз’яснювальну роботу, сплив, тому переходитимемо до рішучіших дій.

За словами заступника начальника Управління патрульної поліції у Черкаській області Сергія Шевчука, на сьогодні внесено зміни до постанови Кабміну щодо відповідальності саме пасажирів за відсутність у них сертифікатів про вакцинацію або ПЛР-тестування під час пасажирських міжміських і міжобласних перевезень.

 – За останні три доби спільно з Укртрансбезпекою ми виявили 5 таких фактів, за якими склали адмінпротоколи, – наголосив представник патрульної поліції. –  Рішення за ними вже ухвалюватиме суд. Квиток на автобус може купити будь-хто, але скористатися ним можуть лише ті, хто мають сертифікат. Сертифікати перевіряє представник патрульної поліції, який здійснює роботу в межах своїх повноважень. Сертифікат не містить конфіденційну інформацію про особу чи її стан здоров’я. Він лише засвідчує факт вакцинації або її відсутності. Верифікуємо сертифікати через за стосунок «Дія» за програмою, регламентованою для роботи Нацполіції.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що один госпіталізований та жодного нового випадку захворювання на COVID-19 – за добу на Канівщині.